aktualizacja 

Pacjenci z COVID-19 opuścili szpital. Policja zaciągnęła ich tam siłą

30

Lekkomyślne zachowanie dwójki mężczyzn. 72-latek i 45-latek uciekli z częstochowskiego szpitala, choć doskonale wiedzieli, że ich stan zdrowia wymaga leczenia. Zakażeni koronawirusem zostali schwytani przez policjantów.

Pacjenci z COVID-19 opuścili szpital. Policja zaciągnęła ich tam siłą
Wyszli ze szpitala, choć mieli COVID-19 (czestochowa.slaska.policja.gov.pl)

W ostatnich dniach częstochowscy policjanci aż dwukrotnie poszukiwali zakażonych osób, które opuszczały szpital. W poniedziałek podjęli próby namierzenia 72-latka.

Mężczyzna był w złym stanie zdrowia, w dodatku miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Trop zaprowadził kryminalnych do mieszkania, w którym 72-latek był zameldowany. W mieszkaniu jednak panowała cisza, światła były zgaszone, a na pukanie do drzwi nikt nie odpowiadał. Policjanci nie dali się jednak zwieść. Wezwali do pomocy straż pożarną, która najpierw dokonała sprawdzenia pomieszczeń przez okno znajdujące się na 3 piętrze, a następnie wyważyła drzwi do mieszkania. Mundurowi stosując środki ochrony osobistej, weszli do mieszkania i odnaleźli tam poszukiwanego - informuje częstochowska policja.

Koronawirus w Polsce. Zakażeni uciekinierzy w Częstochowie

Kolejna ucieczka przytrafiła się w środę. Wówczas z częstochowskiego szpitala zniknął zakażony 45-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Od tygodnia przebywał na oddziale zakaźnym.

Policjanci podjęli poszukiwania mężczyzny z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Po kilku godzinach odnaleźli go na jednym z przystanków autobusowych w Częstochowie.

Obaj mężczyźni zostali z powrotem przewiezieni do lecznicy. Gdy wyzdrowieją, zostaną z nimi wykonane czynności procesowe. Policja pod nadzorem Prokuratury wszczęła względem nich śledztwo pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia innych osób. Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia - czytamy na stronie internetowej częstochowskiej policji.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić