Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Chłopcom kazali założyć do szkoły spódniczki. Rodziców zatkało

127
Podziel się:

Szkoła podstawowa w szkockim Edynburgu poprosiła w piątek chłopców o przyjście do szkoły w spódnicach. Miał to być gest promowania równości płci. Niektórzy rodzice skrytykowali pomysł dyrekcji, komentując: "Niech dzieci będą dziećmi".

Chłopcom kazali założyć do szkoły spódniczki. Rodziców zatkało
Szkoła w Edynburgu poprosiła chłopaków o przyjście w spódnicach (Wikimedia Commons)

4 listopada to dzień, w którym niektóre hiszpańskie dzieci przychodzą do szkoły w spódnicy. Jest to gest solidarności z chłopcem, który kilka lat temu został wyrzucony za noszenie "nietypowego dla płci męskiej ubrania". Na podobne wsparcie zdecydowała się szkoła podstawowa Castleview w szkockim Edynburgu.

Do szkoły w spódnicy. Pomysł szkockiej szkoły

Szkoła zaproponowała, aby w piątek wszyscy uczniowie, nawet przedszkolaki w wieku 3 lat nosili tego dnia spódnice, aby promować równość płci. W liście, który dyrekcja wystosowała do rodziców, można przeczytać, że władze szkoły chcą, aby dzieci czuły się komfortowo.

Dlatego pod spódnicami mogą nosić spodnie lub legginsy. Proponowali nawet wypożyczyć ubiór ze szkoły, jeżeli ktoś nie ma go w domu.

"Niech dzieci będą dziećmi"

Pomysł jednak nie spodobał się niektórym rodzicom. Jedna z matek postanowiła nagłośnić sprawę w mediach społecznościowych. Na Twitterze napisała oburzony komentarz: "Mój syn ma pięć lat i właśnie dostałam takiego maila ze szkoły! Niech dzieci będą dziećmi".

Jeśli chłopiec chce nosić spódnicę do szkoły, rodzice powinni mu na to pozwolić, ale po co wywierać presję na ludzi? - pisze inny użytkownik.

Szkoła chce promować równość płci

W rozmowie z "Daily Mail" szkoła wytłumaczyła, dlaczego narodził się taki pomysł. Dyrekcja chce w taki sposób promować równość płci. Nauczyciele napisali do rodziców, że szkoła chce przekazać, że ubrania nie mają płci i że wszyscy powinniśmy mieć swobodę wyrażania siebie w dowolny sposób.

Chris McGovern z Campaign for Real Education powiedział, że dorośli "narzucają własne lęki dzieciom", które należy po prostu nauczyć traktowania innych tak, jak same chciałyby być traktowane. Rada miasta powiedziała, że uczniowie nie muszą brać udziału, jeśli nie chcą.

Zobacz także: Niebezpieczny "Squid Game". Ekspert ostrzega przed "fajną zabawą w zabijanie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(127)
Adam N 1973
6 miesięcy temu
Tak wygląda indoktrynacja LGBT. Niedługo za nie przychodzenie w spódnicy chłopcy będą wyrzucani że szkół
marek
6 miesięcy temu
jachira ma podobno falusa
babcia
6 miesięcy temu
ludzie czy wyście powariowali !! przecież w Szkocji spódniczka to męski strój narodowy , tak jak u nas strój krakowski , czy łowicki , czy my jesteśmy tacy tę..... i niedouczeni.
Mich Nick
6 miesięcy temu
Niech pani Angela Merkel da w końcu dobry przykład europejskim dzieciom i założy spódniczkę...
Xxxxx
6 miesięcy temu
Zgniły zachód toczy choroba
Hans
6 miesięcy temu
W ramach akcji tępota bezgranic wyślijmy im posłanke Klaudię jachirę
Masakra
6 miesięcy temu
Władze szkoły chcą by dzieci z mniejszości czuły się komfortowo każąc większości czuć się niekomfortowo, co za dramat. Potem się dziwić że większość jest taka sfrustrowana w zetknięciu z mniejszością. Niech każdy nosi co chce, po prostu uczmy się tolerancji do drugiego człowieka...
Hela
6 miesięcy temu
W Szkocji spódniczka jest męskim strojem tradycyjnym!!! Jak u nas kontusz, też wygląda jak sukienka,nie mówiąc o sutannach.
Zaire
6 miesięcy temu
I komu maja sluzyc te spudnice? Satysfakcji nauczycieli? Bo normalne dzieci beda sie z tym czuly zle.
err
6 miesięcy temu
Niech każdy nosi co chce. Jeśli ktoś jest w mniejszości niech nie narzuca nic większości. I niech ma na uwadze że mniejszość zawsze będzie się wyróżniać. A większość musi tolerować mniejszość i nic nie narzucać mniejszości. Po prostu więcej tolerancji z każdej strony!
Wójt Burak
6 miesięcy temu
Po prostu niech każdy ubiera się jak mu wygodnie, jak lubi i nie czepia się drugiego o to, że ubiera się po swojemu. Niech się, jakby co, zajmie własnym kompasem jak w marynarskiej przyśpiewce!
Mariti
6 miesięcy temu
Co w tym dziwnego w koncu szkoci nosza narodowy stroj tzn. spodnice w krate tj. Kild- dla mnie normalnosc
Stefan
6 miesięcy temu
Jezus też nosił długą szatę a nie spodnie, a był najdoskonalszym z ludzi. Nie szata czyni człowieka.
Tom
6 miesięcy temu
Jeśli dyrekcja szkoły coś takiego wymyśla, to powinna sama dać przykład i nauczyciele powinni w spódnicach chodzić. Chore pomysły.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić