aktualizacja 

Chwile grozy w Opolu. Policja pokazała nagranie wideo

12

Opolscy policjanci wykazali się ogromną przytomnością umysłu podczas jednej z interwencji. Policja opublikowała wideo, na którym widać akcję ratunkową mundurowych wobec mężczyzny, który stracił przytomność na ich oczach. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Chwile grozy w Opolu. Policja pokazała nagranie wideo
Policjanci rzucili się na pomoc mężczyźnie (Policja)

Służby ratunkowe na całym świecie codziennie stają przed bardzo trudnymi i nieoczekiwanymi zadaniami. Często dochodzi do sytuacji, w których osoby te muszą wspiąć się na absolutne wyżyny swoich umiejętności. Niejednokrotnie właśnie dzięki ich interwencjom udaje się uratować ludzkie życie.

Popis swoich umiejętności dali niedawno policjanci z Opola. Mundurowi zostali wezwani na jedno z opolskich osiedli do mężczyzny, który spał tam na ławce. Po przyjeździe funkcjonariusze zlokalizowali go. Po pierwszym kontakcie mieszkaniec miasta nagle przewrócił się, stracił przytomność i dostał silnych drgawek.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Policjanci, którzy interweniowali na osiedlu, byli zaopatrzeni w małą kamerę. Urządzenie przypięte do munduru nagrało całą sytuację, a wideo zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Oglądając materiał, widać dokładnie, że funkcjonariusze niezwłocznie rzucili się do pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność i dostał drgawek. Jeden z mundurowych mówił do niego, aby ten starał się oddychać. W tym czasie drugi wezwał pomoc.

Policjanci stanęli na wysokości zadania. Pomoc, którą otrzymał mężczyzna, okazała się skuteczna. Zapewne dzięki działaniom funkcjonariuszy mieszkaniec Opola przeżył. Przytomnego i bezpiecznego pacjenta przetransportowano karetką pogotowia do szpitala. Wbrew informacji płynącej ze zgłoszenia, był trzeźwy. Policja zwraca uwagę, że sytuacja ta pokazuje, jak ważne jest, aby w porę wezwać pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Przykład z Opola pokazuje, że działania policjantów były w sytuacji kryzysowej kluczowe.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić