Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Zaginiony konsul USA w Meksyku nie żyje. Jego ciało nosi ślady obrażeń

88

Odnaleziono zwłoki Edgara Floresa Santosa. Okazało się, że pracownik Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Tijuanie nie żyje. Okoliczności tragedii budzą wątpliwości. Na zwłokach Santosa zauważono liczne urazy. Policja podejrzewa, że doszło do morderstwa.

Zaginiony konsul USA w Meksyku nie żyje. Jego ciało nosi ślady obrażeń
Edgar Flores Santos został znaleziony martwy (Prokurator Generalny Baja California)

Edgar Flores Santos został odnaleziony około 24 godziny po zaginięciu. Zniknięcie jednego z pracowników zgłosił Konsulat Stanów Zjednoczonych w Tijuanie. Biały pick-up Chevrolet Silverado, którym Santos jeździł na tablicach dyplomatycznych, został porzucony poza terenem miasta.

Edgar Flores Santos nie żyje. Pracownik konsulatu USA został zamordowany?

Jak podaje portal "La Jornada", w samochodzie Santosa odkryto ślady krwi i tkanek. Funkcjonariusze policji nabrali przekonania, że pracownik konsulatu został ranny. W konsekwencji nastąpiło zintensyfikowanie poszukiwań, które doprowadziło do odnalezienia ciała zmarłego.

W sprawie śmierci Edgara Santosa doszło do pierwszych zatrzymań. Hiram Sanchez, asystent prokuratora generalnego, potwierdził, że dwie aresztowane osoby usłyszały zarzut dystrybuowania narkotyków. Są przesłuchiwane także pod kątem udziału w morderstwie pracownika amerykańskiego konsulatu.

Zobacz także: Zobacz też: Tajemnicza śmierć pod Lodową Przełęczą

Na temat tragedii zabrał głos również Juan Rodqiguez Hernande. Prokurator generalny potwierdził, że czeka na wyniki sekcji zwłok Edgara Santosa. Dopiero one pozwolą potwierdzić, jak dokładnie zginął pracownik konsulatu i jakiej broni użyto, by zadać mu obrażenia.

Musimy poczekać, aż nadejdzie raport lekarza sądowego. To pozwoli określić, w jaki sposób zginął (Edgar Santos – przyp. red.) i jaka broń mogła zostać użyta – cytuje oświadczenie prokuratora "Fox News".
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić