Co robią rosyjscy poborowi? Kolejne kompromitujące nagranie trafiło do sieci

Wygląda na to, że władze Federacji Rosyjskiej kładą równie duży, jak nie większy nacisk na rozrywkę, jak na wyszkolenie wojskowe swoich poborowych. W mediach społecznościowych pojawiło się kolejne wideo, na którym widać koncert zorganizowany dla żołnierzy.

Co robią rosyjscy poborowi? Kolejne kompromitujące nagranie trafiło do sieci
Kolejne kompromitujące nagranie trafiło do sieci (Twitter)

Na terenie Federacji Rosyjskiej nadal trwa częściowa mobilizacja wojskowa. Jak dotąd do mediów trafiło wiele kompromitujących nagrań wideo, które pokazały, że Rosjanie traktują swoich żołnierzy bez należytego szacunku. Objawiało się to m.in. w braku odpowiedniego wyposażenia ich, zapewnienia im przeszkolenia wojskowego, czy przede wszystkim w podstępnym sposobie powoływania do wojska.

Wygląda na to, że władze chcą udobruchać osoby, które stawiły się w wojsku. W tym celu w bazach wojskowych organizowane są małe koncerty, na których poborowi mają szansę wyszaleć się przed trafieniem na front. Niedawno do mediów społecznościowych trafiło wideo z Jekaterynburga, na którym kobieta w białym mundurze śpiewała dla żołnierzy oraz zachęcała do wspólnej zabawy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wszystko wskazuje na to, że rozrywka zorganizowana dla poborowych w Jekaterynburgu to niejednorazowa inicjatywa. Do mediów społecznościowych trafiło kolejne wideo. Tym razem autor nagrał je z wielopiętrowego budynku w Jakucji. Miał stamtąd idealny widok na plac bazy wojskowej, gdzie poborowi uczestniczyli w koncercie. W tym przypadku żołnierze zdecydowali się jednak na wspólny taniec, trzymając się za ręce. Scena z muzykami została umieszczona na pace samochodu transportowego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czy mobilizacja pogrąży Rosję?

Powszechna mobilizacja wojskowa w Rosji nie spodobała się wielu Rosjanom. Siły Władimira Putina po ponad dwustu dniach walk na Ukrainie są tak zdziesiątkowane, że prezydent Federacji Rosyjskiej postanowił ogłosić częściową mobilizację rezerwistów. Dla dużej części obywateli było to przekroczenie kolejnej granicy. Wiele osób udało się na emigrację.

Niechęć do walki w Ukrainie zwykłych Rosjan jest w pełni uzasadniona. Wiele osób nie zgadza się z decyzją Władimira Putina o zaatakowaniu kraju. Ponadto perspektywa bycia "mięsem armatnim" i ryzykowania własnego życia w imię przekonań dyktatora nie jest zachęcająca. To właśnie przez napaść na niepodległy kraj Federacja Rosyjska stała się wrogiem całego cywilizowanego świata.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić