Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Co tam się działo?! Dantejskie sceny w sądzie

83

Do zdarzenia doszło w Sądzie Okręgowym Hrabstwa Highlands w stanie Ohio. Nickolaus Garrison został tam doprowadzony na swój proces. Jednak podejrzany zdecydował, że zamiast odpowiedzieć za przestępstwa, woli uciec. W pogoń za 34-latkiem ruszyło dwóch funkcjonariuszy.

Co tam się działo?! Dantejskie sceny w sądzie

Jak podaje "New York Post", Nickolaus Garrison miał odpowiedzieć przed sądem za przestępstwa narkotykowe. 34-latek podjął próbę ucieczki, kiedy dwaj funkcjonariusze policji – szeryf Donnie Barrera i jego zastępca Ben Reno – wprowadzali go na salę. Zatrzymany przeskoczył przez barierki i ruszył biegiem w kierunku schodów.

Pobiegł w kierunku korytarza, którym można dostać się na klatkę schodową, prowadzącą na zewnątrz sądu – wyjaśnił Donnie Barrera w rozmowie z "Local 12".

Ucieczka z sali sądowej. Nickolaus Garrison został odnaleziony

Obaj policjanci próbowali schwytać 34-latka. Ben Reno w biegu przeskoczył przez barierkę w taki sposób, by powalić uciekiniera. Ostatecznie Nickolaus Garrison okazał się szybszy i zdołał zbiec, a zastępca szeryfa upadł, doznając złamania żeber oraz wstrząśnienia mózgu.

Zastępca, niestety, próbując go złapać, zeskoczył ze schodów głową naprzód – wspominał szeryf Barrera w wywiadzie dla "Local 12".

Poszukiwania Nickolausa Garrisona trwały przez trzy dni. W trakcie działań władze hrabstwa Highlands zwracały się o pomoc do członków miejscowej społeczności. Sam Ben Reno trafił do szpitala, jednak funkcjonariusz cieszy się dobrym samopoczuciem.

Poszedłem do szpitala i odwiedziłem go, kiedy leczył się w Szpitalu Hrabstwa Highland. Był wtedy w dobrym nastroju – potwierdził Donnie Barrera.

Żeby zmylić pościg, Nickolaus Garrison zgolił swoje pofarbowane na niebiesko włosy. Mimo tego policjantom udało się odnaleźć i ponownie aresztować 34-latka. Według "New York Post" do tej pory groził mu rok pozbawienia wolności i grzywna o maksymalnej wysokości 2 i pół tysiąca dolarów (ok. 9 754 złotych). Teraz jednak sąd weźmie pod uwagę jeszcze kolejne przestępstwo, czyli ucieczkę.

Zobacz także: Zobacz też: Nagranie z pościgu za recydywistą. Toruńska drogówka w akcji
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić