Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Co zrobi Agata Duda w 2025 roku? Zapytali prezydenta

110

Prezydent Andrzej Duda przebywa aktualnie w Ameryce Północnej. W podróży wspiera go małżonka Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza dama od dziewięciu lat nie pracuje. Czy za rok, kiedy Andrzej Duda przestanie być prezydentem, jego żona wróci do zawodu? Dziennikarze zapytali o to prezydenta.

Co zrobi Agata Duda w 2025 roku? Zapytali prezydenta
W 2025 roku Andrzej Duda przestanie być prezydentem Polski. Czym zajmie się jego małżonka? (PAP, PAP/Radek Pietruszka)

Andrzej Duda został prezydentem Polski w 2015 roku. Wówczas Agata Kornhauser-Duda, po zwycięstwie męża, musiała porzucić dotychczasowe życie. Przestała być nauczycielką, przeprowadziła się z Krakowa do Warszawy i zaczęła sprawować obowiązki pierwszej damy.

W 2025 roku dobiegnie końca druga kadencja Andrzeja Dudy. Zgodnie z prawem, nie może on już kandydować po raz trzeci. Dziennikarze "Faktu" zapytali prezydenta, czym zajmie się jego małżonka, gdy przestanie być pierwszą damą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy Agata Duda pomoże szkołom? Szef ZNP o "lex Czarnek"

Czym zajmie się Agata Duda?

Agata Duda od 1998 do 2015 roku pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Poza działalnością pedagogiczną zajmowała się między innymi organizowaniem międzyszkolnych wymian uczniowskich z krajami niemieckojęzycznymi.

Jest nauczycielem mianowanym, ale nie wiem, czy będzie chciała wrócić do szkoły po zakończeniu mojej prezydentury. Sama podejmie decyzję — oznajmił prezydent Andrzej Duda w rozmowie z redaktorem naczelnym "Faktu" Michałem Wodzińskim.

Co robi Agata Duda będąc pierwszą damą? Prezydent zdradził, że jego małżonka realizuje wiele zadań, jeżeli chodzi o działalność pomocową. Podkreślił, że bardzo dużo robi w sprawach związanych z pomocą dla Ukrainy. Działa też w różnych obszarach dotyczących np. Afryki.

W tym zakresie współpracuje z wieloma organizacjami, ale interesuje się też bardzo edukacją i także w tym zakresie daje wiele wsparcia, przede wszystkim Polakom mieszkającym na Wschodzie, ale również innym przedstawicielom rozsianej po całym świecie Polonii. W czasie naszej obecności w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie również odwiedza polskie placówki edukacyjne — zdradził prezydent Andrzej Duda.

Agata Duda wróci do zawodu nauczyciela?

Pierwsza dama, pełniąc swoje obowiązki, spotyka się zarówno z osobami, które prowadzą placówki edukacyjne, jak i z nauczycielami, którzy na co dzień zajmują się wychowaniem przyszłych pokoleń.

Być może też będzie chciała w przyszłości działać w tym zakresie. Jednak koncentrujemy się na tym, co obecnie jest naszymi obowiązkami. I to jest dla nas najważniejsze, bo chcemy, żeby nasza misja była jak najlepiej zrealizowana do końca - powiedział "Faktowi" prezydent Andrzej Duda.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić