Czy dojdzie do spotkania Obamy z Rydzykiem? Poseł ujawnił plan wizyty

178

Nie milkną echa wypowiedzi Baracka Obamy dotyczących Polski. Na słowa zareagował premier Mateusz Morawiecki, który zaprosił byłego prezydenta USA do kraju. Poseł Tomasz Trela zaproponował nawet plan wizyty.

Czy dojdzie do spotkania Obamy z Rydzykiem? Poseł ujawnił plan wizyty
Czy mogłoby dojść do spotkania Baracka Obamy z Tadeuszem Rydzykiem? (Pixabay, Wikimedia Commons)

Barack Obama udzielił wywiadu telewizji CNN. Były prezydent USA mówił w nim o demokracji w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Polityk przyznał, że w ostatnich latach Polska i Węgry stały się państwami autorytarnymi. Wypowiedź wywołała poruszenie na polskiej scenie politycznej. Opinia spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem obozu rządzącego.

Spójrzmy na takie kraje jak Polska czy Węgry, które nie miały demokratycznych tradycji takich jak my, a mimo to jeszcze 10 lat temu były dobrze funkcjonującymi demokracjami. Dziś są one zasadniczo autorytarne - powiedział Obama.

Do słów Baracka Obamy odniósł się Mateusz Morawiecki. Premier zaproponował, że najlepiej byłoby, gdyby były prezydent USA odwiedził Polskę i sam się przekonał, że nie ma racji. Szef rządu nawiązał do wizyty Billa Clintona z 2019 roku, który był zachwycony naszym krajem pod wieloma względami.

Myślę, że najlepiej byłoby zaprosić pana byłego prezydenta Baracka Obamę do Polski, co niniejszym czynię: serdecznie zapraszam. Kiedy przyjechał do Polski parę lat temu inny były prezydent z Partii Demokratycznej Bill Clinton rozpływał się i brakowało mu słów, pochwał dla Polski pod wieloma względami - powiedział premier na briefingu prasowym w Turku.

Zażartować z zaproszenia Baracka Obamy do Polski postanowił Tomasz Trela. Poseł Lewicy przedstawił potencjalny plan wizyty byłego prezydenta USA. Wbijając szpilkę rządzącym, napisał na Twitterze, że Obama zapewne spotkałby się z Ryszardem Terleckim, Jackiem Sasinem, Danielem Obajtkiem czy Tadeuszem Rydzykiem. Dodał, że rozmowy dotyczyłyby między innymi "wyrzucania publicznych pieniędzy w błoto".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Najmłodsza prawnuczka królowej Elżbiety II. Lilibet nie będzie księżniczką
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić