Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Czy ten koszmar kiedyś się skończy? Musimy być gotowi na III falę koronawirusa

13

Niektórzy liczyli na to, że nowy rok przyniesie zmiany i pozwoli nam zapomnieć o koronawirusie. Niestety, przewidywania ekspertów czegoś takiego nie zapowiadają. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówi o przygotowaniach do III fali epidemii.

Czy ten koszmar kiedyś się skończy? Musimy być gotowi na III falę koronawirusa
(Getty Images)

Koronawirus absolutnie nie odpuszcza. Wciąż notujemy bardzo dużo nowych zakażeń, jak i ofiar śmiertelnych. W związku z nieciekawą sytuacją epidemiczną nadal obowiązuje sporo obostrzeń.

Niestety, najnowsze prognozy ekspertów nie napawają optymizmem. Wszystko wskazuje na to, że na początku nowego roku zderzymy się z III falą koronawirusa.

My się na tę falę niestety przygotowujemy, bo eksperci też o tej trzeciej fali mówią, mniej więcej w okresie stycznia i lutego, dlatego też jest budowa tych szpitali tymczasowych, które teraz na pewno nie będą uruchamiane, bo na razie aż tylu tych zakażeń nie ma, ale musimy być przygotowani na ewentualność trzeciej fali - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polsat News.

Sylwester 2020. Jak go spędzić?

Kraska był też dopytywany o to, czy Polacy będą mogli spędzić Sylwestra 2020 w sposób zbliżony do ubiegłych lat.

Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż to, co mamy w tej chwili - odpowiedział.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić