BOB| 

Czy to już koniec zimy? Pogoda da nam jeszcze mocno popalić

5

Prognoza pogody na najbliższe dni jest mocno niepokojąca. Trzeba nawet przygotować się na... kolejne opady śniegu. Na koniec zimy jeszcze trochę poczekamy.

Czy to już koniec zimy? Pogoda da nam jeszcze mocno popalić
Zima jeszcze nas zaskoczy (Unsplash.com)

Ostatnie dni, a szczególnie noce były dość mroźne. W niemal całym kraju termometry pokazywały temperaturę poniżej zera. Zima cały czas nie daje za wygraną i wszyscy już z niecierpliwością wyczekują nadejścia wiosny.

To jeszcze nie koniec zimy. Nawet spadnie śnieg

Meteorolodzy nie mają dobrych wieści. Najbliższe dni przyniosą ekstremalne warunki. W wielu częściach Polski będą obfite opady deszczu, ale także deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

To jednak prawdopodobnie będą ostatnie podrygi zimy. Do Polski nadchodzi front atmosferyczny, który sprawi, że temperatura wzrośnie do kilku stopni powyżej zera.

Ciepła jednak nie odczujemy, bo IMGW ostrzega przed bardzo niebezpiecznymi wichurami. W czwartek miejscami będzie wiać z prędkością od 45 do 80 km/h, a w górach będzie to nawet ponad 100 km/h.

To jednak nie wszystko, bo synoptycy ostrzegają przed pierwszymi burzami w tym roku. Polacy muszą przygotować się na pogodowy armagedon. Na prawdziwą wiosnę i spokojną wiosnę musimy jeszcze trochę poczekać.

Zobacz także: Pogoda na Wielkanoc. Synoptyk z IMGW o prognozie na święta
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić