o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Alarm! Niepokojące doniesienia o Bałtyku

44
Podziel się

Ekolodzy alarmują - sytuacja Morza Bałtyckiego pogarsza się z roku na rok. Dlatego w tym roku akcja "Godzina dla Ziemi WWF" poświęcona jest Bałtykowi. Kampanię reklamuje prowadzący popularny teleturniej "Milionerzy" Hubert Urbański.

Alarm! Niepokojące doniesienia o Bałtyku
27 marca światła zgasną dla Bałtyku.
bEJrmnrF

Po raz czternasty rusza akcja "Godzina dla Ziemi WWF". W tym roku 27 marca o godzinie 20.30 światła zgasną dla Bałtyku. Bardzo zły stan środowiska naturalnego Morza Bałtyckiego sprawia, że jego mieszkańcy umierają. Polacy nie są świadomi, jak poważna jest skala problemu, a presja wywierana przez człowieka na Bałtyk może w bliskiej przyszłości doprowadzić do nieodwracalnych zmian.

Dlatego w tym roku ochrona Morza Bałtyckiego stała się tematem polskiej edycji globalnej akcji "Godzina dla Ziemi WWF", największej ekologicznej inicjatywy na świecie. Jak informuje World Wide Fund for Nature (WWF), co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach.

bEJrmnrH
Na naszych oczach odgrywa się walka mieszkańców morza o przetrwanie. Intensywne rolnictwo, lata nadmiernych połowów, zanieczyszczenie wód doprowadziły do znaczących zniszczeń środowiska naturalnego - informuje Marta Pilarska z WWF Polska.
Zobacz także: Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy | Godzina dla Ziemi WWF 2021
Obecnie do największych problemów, z jakimi mierzy się Morze Bałtyckie, należą brak zrównoważonego rybołówstwa, martwe strefy - przydenne obszary całkowicie pozbawione tlenu, sieci widmo - zagubione lub w inny sposób utracone narzędzia połowowe, które dryfują w morzu i wciąż łowią, niefunkcjonalne morskie obszary chronione - mówi Marta Pilarska.
bEJrmnrN

Hubert Urbański został twarzą kampanii

Do promowania akcji "Godziny dla Ziemi WWF" włączył się prowadzący program "Milionerzy" Hubert Urbański.

A co, jeśli Bałtyk, jaki pamiętamy, zobaczymy już tylko w muzeum? - słyszymy głos Huberta Urbańskiego w spocie nagłaśniającym akcję.

Hubert Urbański bez chwili zastanowienia wziął udział w tej ważnej dla środowiska kampanii. Oto jak tłumaczy swoją motywację do wsparcia akcji:

bEJrmnrO
Degradujemy środowisko naturalne, w którym żyjemy, w sposób niepohamowany i bezrefleksyjny. Najwyższy czas przestać udawać, że efekty takiego postępowania ominą nas bokiem. Całym sercem popieram akcję ratowania Morza Bałtyckiego. To nie tylko środowisko, które mamy do ocalenia, to również suma naszych przeżyć, które nas definiują i do których cały czas wracamy - tłumaczy Hubert Urbański.

WWF Polska przygotowało także petycję na stronie godzinadlaziemi.pl skierowanej do Premiera RP Mateusza Morawieckiego, która ma na celu ocalenie ekosystemu Bałtyku.

Na finał akcji "Godzina Dla Ziemi WWF", 27 marca o 20:30 w symbolicznym geście solidarności z przyrodą i planetą, na całym świecie zgasną światła. Wyłączamy światło na godzinę zarówno w domach, jak i obiektach publicznych, zabytkach, budynkach rządowych, obiektach miejskich i komercyjnych - czytamy na stronie WWF

bEJrmnrP
Zobacz także: Prezes WWF. "Jest jeszcze czas aby powstrzymać katastrofę ekologiczną"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrmnsi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
?????
7 miesięcy temu
A co Polska ma wspólnego z przeławianiem ryb w Bałtyku? Polskich statków rybackich dawno już nie mamy. Łódeczki służą do połowów szuwarowo-bagiennych na wędkę. Nasze kwoty połowowe na ryby, kolejne rządy sprzedają, Anglikom, Niemcom, Islandczykom. To o co ta cała Marta Pilarska chce walczyć? Czegoś tu nie rozumiem.
AntyNSR
7 miesięcy temu
A gdzie jest w tym przypadku fundacja wspieramy Bałtyk? Czyżby pieniądze się rozeszły po kieszeniach?
zaq
7 miesięcy temu
"światła zgasną dla Bałtyku" - czyli poprzez głupie, nieprzemyślane akcje, jak zwykle wygenerujmy więcej złego niż dobrego.
bEJrmnsj
Czytelnik M.
7 miesięcy temu
I do tego dochodzi fakt, że w Zatoce Gdańskiej jest wrak jakiegoś tankowca. I że będzie niefajnie jak za niedługo zacznie przeciekać i truć wszystko, co żyje...
bajtel
7 miesięcy temu
skoro tak to po co jeszcze chcą dorzucić tam do tego wszystkiego elektrownię atomową, która przy jakiej kolwiek awarii dokończy dzieła zniszczenia
Pit
7 miesięcy temu
Ciekawe co Trzaskowski i jego POplecznicy na to ?!!!!
edi
7 miesięcy temu
A co z gazami bojowymi w beczkach i innych pojemnikach ? Już teraz można na plaży zauważyć pewne jego ilości.
gość
7 miesięcy temu
nie rozumiem skoro tak walczą i mają taką władzę nie zamkną zakładów produkujących opakowania plastikowe, zakładów produkujących konserwanty trujące środki ochrony roślin .... zatem chcą aby zwyklu ludzie przestali korzystać z węgla... dobrodziejstw innych a sami będą się bawić i obďmiewać tych biedniejszych.
Tak jest
7 miesięcy temu
Gazoport bardzo szkodzi ile chemii do wody wlewana by im pompy nie zarosły wodorostami, za kasę zniszczą wszystko nie patrząc na przyrode
jack
7 miesięcy temu
czyżby gaz bojowy z II wojny opuszczony przez sowietów na głębokość 70m zaczął się już wydobywać?
Stach
7 miesięcy temu
Dlaczego ekolodzy nie protestują gdy w Warszawie są spuszczane do Wisły miliony metrów sześciennych ścieków ,a później rodacy jadą tłumnie na Wybrzeże i kąpią się w tych fekaliach.
Mundek
7 miesięcy temu
Dlatego teorie ciaglego wzrostu nijak sie maja do rzeczywistosci na planecie o ograniczonych zasobach I pojemnosci
Historyk
7 miesięcy temu
Wkrotce Tez niemieckie beczki z bronia chemiczna z drugiej wojny swiatowej zaczna wyciekac...
bEJrmnsb
dd ds
7 miesięcy temu
Bardziej się boję broni chemicznej zatopionej po wojnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić