o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Dolny Śląsk. Młoda sowa uratowana. Mogła zginąć pod kołami samochodu

7
Podziel się

Ochotnicza Straż Pożarna w Brochocinie na Dolnym Śląsku uratowała młodą sowę, która wypadła z gniazda. Jeśli pomoc nie nadeszłaby w porę, pisklę najprawdopodobniej zginęłoby pod kołami samochodu.

Dolny Śląsk. Młoda sowa uratowana. Mogła zginąć pod kołami samochodu
(Ochotnicza Straż Pożarna w Brochocinie)
bEEltIrV

*Puszczyk został znaleziony przy zabudowaniach w Brochocinie na Dolnym Śląsku, tuż obok drogi. *Niestety, z uwagi na jego bezpieczeństwo nie można było go tam zostawić. W każdej chwili mógł znaleźć się pod kołami samochodu. Strażacy ochotnicy, wezwani na miejsce przez jedną z mieszkanek, przewieźli zatem pisklę do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt – Klekusiowo w Tomaszowie Bolesławieckim.

*"Sowa była osłabiona, wygłodzona. *Musiała być poza gniazdem dłuższy czas. Strażacy w tym przypadku postąpili słusznie. Zwierzę prawdopodobnie by nie przeżyło zbyt długo" - przyznaje Mieczysław Żuraw, właściciel ośrodka w rozmowie z tvn24.pl.

bEEltIrX

Bronek wkrótce wróci na wolność

Młoda sowa jest już bezpieczna, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Mamy zapewnienie, że Bronek (bo tak został nazwany puszczyk, nawiązując do naszej miejscowości) powróci w odpowiednim czasie na wolność” – napisali strażacy z OSP Brochocin na swoim profilu na Facebooku. Jednocześnie podziękowali mieszkańcom za szybką reakcję.

Uwaga! Ważna informacja na temat dzikich zwierząt

Jeśli spotykamy młode sowy, pozostawione bez opieki, a ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, nie dotykajmy ich i nie zabierajmy z miejsca. Ich obecność poza gniazdem może być spowodowana np. pierwszymi próbami lotu. Wtedy dorosła sowa na pewno wróci po młode. Interwencja człowieka jest wskazana tylko w sytuacji, jak ta opisana powyżej, gdy zwierzę jest w poważnym niebezpieczeństwie.

bEEltIsd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEEltIsy
KOMENTARZE
(7)
PAPUG
7 miesięcy temu
DZIĘKI PANI KTÓRA SIĘ TYM ZAINTERESOWAŁA W CZASACH ZNIECZULICY, PODZIWIAĆ
Bronek
9 miesięcy temu
Wszyscy chwalą OSP, a tak naprawdę, to słowa uznania należą się mieszkance Brochocina. Bo to Ona uratowała ptaka - strażacy tylko pomogli w transporcie. Brawo Ty, mieszkanko Brochocina!
J-23
rok temu
NO! I TO JEST WIADOMOŚĆ! BRAWO DLA OSP ! ŚLICZNA MALUSZKA ! OCALONA !
bEEltIsz
Swojak
rok temu
Szacunek dla strażaków że uratowali puszczyka przecież by nie przeżył bez pomocy ludzi nasz gatunek potrafi nie tylko bezmyślnie niszczyć ale i zrobić co dobrego
Jożech
rok temu
Pięknie :) Jakaś dobra wiadomość pośród tego szczucia i straszenia.
Alka
rok temu
Puchacz maly 😢
!!).
rok temu
O! I to jest wiadomość największej wagi (!!!).
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić