oprac. Karolina Kołodziejczyk| 
aktualizacja 

Dolny Śląsk. Zderzenie dwóch autokarów koło Oławy, wiele osób poszkodowanych

4

Dolny Śląsk. Doszło do poważnego wypadku, zderzyły się dwa autokary na drodze między Chwalibożycami a Godzikowicami koło Oławy. Wiele osób zostało poszkodowanych.

Dolny Śląsk. Poważny wypadek, zderzenie dwóch autokarów
Dolny Śląsk. Poważny wypadek, zderzenie dwóch autokarów (olawa24.pl)

Jak wynika z ustaleń RMF FM, większość z pasażerów opuściła pojazdy o własnych siłach. Obecnie służby dzielą poszkodowanych na grupy tak, by udzielić pomocy tym, którzy potrzebują jej najbardziej.

– W obu pojazdach było łącznie 69 osób. Stan trzech jest dość ciężki – mówi w rozmowie z portalem gazeta-olawa.pl asp. Wioletta Polerowicz z KPP w Oławie. W obu pojazdach znajdowali się pracownicy jednej z lokalnych fabryk.

W najcięższym stanie jest kierowca. Mężczyzna został zakleszczony w autokarze, jednak strażakom udało się go wydostać. Jest pod opieką ratowników. Początkowo RMF FM podało, że poszkodowanych zostało 50 osób. Teraz liczba zmalała do 13.

Zobacz także: Zobacz także: Burza wokół Marka Kuchcińskiego. Marszałek w ogniu krytyki liderki Platformy

Do akcji przyłączają się kolejne zespoły. Interweniowała również załoga LPR ze śmigłowcem.

Okoliczności zdarzenia będą badane przez służby, jednak wszystko wskazuje na to, że jeden z autobusów uderzył w tył drugiego podczas jazdy tym samym pasem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Źródło: RMF FM/gazeta-olawa.pl/olawa24.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić