Dramat w Jastrowie. 3-latek trafił do szpitala

49

W miejscowości Jastrowie (woj. wielkopolskie) rozegrały się dramatyczne sceny. 3-letnie dziecko podczas spaceru zostało zaatakowane przez agresywnego psa. Zwierzę nie miało wykonanych aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie. Ranny maluch trafił do szpitala.

Dramat w Jastrowie. 3-latek trafił do szpitala
Agresywny pies zaatakował 3-latka. Zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce we wtorek 23 maja na ulicach Jastrowia w powiecie złotowskim. Tuż po godzinie 15:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pogryzienia przez psa.

Na miejscu mundurowi ustalili, że ofiarą agresywnego zwierzęcia padło zaledwie 3-letnie dziecko. Maluch miał widoczne rany na ciele, na szczęście nie zagrażały one jego życiu.

Wielkopolska. Pies zaatakował dziecko

Mama chłopca wskazała właściciela niebezpiecznego czworonoga, po czym pospieszyła z dzieckiem do szpitala. Po rozmowie z opiekunem psa funkcjonariusze dowiedzieli się, że zwierzę nie zostało zaszczepione przeciwko wściekliźnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walka psa z rekinem. Turyści poruszeni na Bahamach
W związku z niezachowaniem ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia oraz brakiem aktualnych szczepień zwierzęcia skierowano wniosek do Sądu o ukaranie właściciel - poinformował w oficjalnym komunikacie oficer prasowy KPP w Złotowie mł. asp. Damian Pachuc.

Niestety, to nie jedyny groźny incydent z udziałem psa, do którego w ostatnim czasie doszło na terenie powiatu złotowskiego. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Okonku otrzymali zgłoszenie dotyczące 30-letniego mężczyzny dotkliwie pogryzionego przez zwierzę.

W tym przypadku pogryziony został 30-letni mieszkaniec Lędyczka, który wcześniej wraz z właścicielem psa spożywał alkohol. Obrażenia mężczyzny były na tyle poważne, że został on przetransportowany do szpitala w Pile - czytamy w policyjnym komunikacie.

Ten czworonóg na szczęście był szczepiony przeciwko wściekliźnie. Policja prowadzi dalsze postępowanie w sprawie. Przy okazji nagłośnienia tych dwóch incydentów funkcjonariusze zwrócili się z ważnym wezwaniem do społeczeństwa

Policjanci apelują do właścicieli czworonogów o odpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami i odpowiednią opiekę nad nimi. W szczególności zwracanie uwagi na właściwe zabezpieczenie kojców, ogrodzeń oraz aktualne szczepienia ochronne. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii!
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić