Dramat w pobliżu stoku narciarskiego. Świadkowie nagrali zderzenie śmigłowców

90

Chwile grozy przeżyli narciarze jeżdżący po wzniesieniach na obrzeżach Salt Lake City. Podczas ćwiczeń Gwardii Narodowej w sąsiedztwie stoku doszło do kolizji dwóch wojskowych śmigłowców.

Dramat w pobliżu stoku narciarskiego. Świadkowie nagrali zderzenie śmigłowców
Helikoptery zderzyły się w górach (Chopper 5, KSL TV)

Do dramatycznego zdarzenia doszło 22 lutego 2022 roku. Narciarze jeżdżący po stokach ośrodka narciarskiego Snowbird w Little Cottonwood Canyon byli świadkami wstrząsających scen. Nagle w pobliżu jednej z tras pojawiły się dwa helikoptery Black Hawk. Wiele osób postanowiło uwiecznić obecność wyjątkowych maszyn w górach kamerami swoich telefonów.

Maszyny pojawiły się w pobliżu stoku w ramach ćwiczeń Gwardii Narodowej. Ich skrzydła spowodowały zamieć, przez którą śmigłowce nie były w pełni widoczne podczas podejścia do lądowania. Niestety, ograniczona widoczność wpłynęła również na pilotów. Maszyny zderzyły się w powietrzu i runęły na ziemię. Zdarzenie zostało nagrane przez wielu narciarzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Głos po wypadku zabrali przedstawiciele Gwardii Narodowej. Kolizja była skutkiem ćwiczeń lądowania helikopterów w trudnych, śnieżnych warunkach. Najbardziej prawdopodobną bezpośrednią przyczyną był całkowity zanik widoczności oraz brak możliwości właściwej oceny odległości. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym niebezpiecznie wyglądającym incydencie.

Trenujemy na krawędzi, dzięki czemu jesteśmy gotowi na środowisko bojowe w dowolnym miejscu na świecie, a załoga podejmuje pewien poziom ryzyka. Za każdym razem, gdy lecisz helikopterem, wiąże się to z pewnym niebezpieczeństwem. Po prostu cieszę się, że wszyscy są cali - powiedział rzecznik prasowy Gwardii Narodowej.
Zobacz także: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić