o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Duże zmiany dla przylatujących. Bez tego nie wjedziesz do Polski

24
Podziel się

Od soboty 17 lipca wszystkie przylatujące do Polski osoby muszą wypełnić elektroniczną Kartę Lokalizacji Podróżnego (KLP). Zastąpi ona dotychczasowe karty papierowe. Karta pozwoli szybko dotrzeć do pasażerów, jeżeli okaże się, że na pokładzie jest osoba zarażona COVID-19.

Duże zmiany dla przylatujących. Bez tego nie wjedziesz do Polski
Lotnisko Chopina (PAP)
bEEbVynF

Karta Lokalizacji Pasażera ma pomóc w ograniczeniu szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa. Od soboty 17 lipca każdy, kto wjeżdża do naszego kraju, ma mieć wypełnioną elektroniczną KLP. Pomoże to służbom dotrzeć do pasażerów lotu, jeżeli okaże się, że na pokładzie samolotu była osoba zakażona COVID-19.

Zgodnie z unijnymi zaleceniami dotyczących walki z pandemią, jeżeli pasażer samolotu otrzyma pozytywny test na COVID, służba zdrowia ma niezwłocznie przekazywać tę informację organom do spraw zdrowia publicznego państw, w których dana osoba przebywała w ostatnich 14 dniach.

bEEbVynH

Dostępna w wersji elektronicznej

KLP dostępna jest tylko i wyłącznie w formie elektronicznej, na stronie rządowej. W formie papierowej można ją wypełnić jedynie w przypadku braku dostępu do systemu teleinformatycznego. W takiej sytuacji karty papierowe pasażerom przekazuje personel pokładowy.

Do wypełnienia karty zobowiązani są wszyscy, którzy przybywają na teren Polski. Jest to warunek konieczny, jeśli chcemy przekroczyć granicę. Kartę należy wypełnić przed podróżą, w czasie podróży lub najpóźniej przed odprawą. Wypełnienie formularza jest obowiązkowe przy przekraczaniu granic Polski.

bEEbVynN

Jak wypełnić kartę?

W Karcie Lokalizacji Podróżnego należy następujące dane:

  • kraj, w którym rozpoczęła się podróż
  • numer lotu
  • datę przylotu
  • imię i nazwisko
  • numer PESEL lub dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport)
  • dane do kontaktu (telefon, adres e-mail)
  • adresy wszystkich miejsc, w których podróżny pozostanie przez pierwsze 14 dni pobytu Polsce (np. hotel, dom rodzinny, ośrodek wczasowy)
bEEbVynO

Na podany w formularzu adres e-mail podróżny otrzyma potwierdzenie wysłania Karty. Można je wydrukować lub okazać obsłudze lotniska na urządzeniu mobilnym (np. na telefonie, tablecie).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbVyoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
uff
2 miesiące temu
a samochodem mozna wjechac? co za bzdury
Spełnia się?
2 miesiące temu
Znalazłem artykuł z 2017roku na temat "Przygotowanie motłochu do akceptacji znamienia 666." Można tam przeczytać o tatuażach z kodem QR. Jeden z cytatów. "Wkrótce wszyscy będziemy oznaczeni. Urzędnicy znowu mówią o koniecznym wprowadzeniu kodów kreskowych" Minęły 4 lata i każdy ma mieć swój znak QR. Niby dobrowolnie, ale pod przymusem. Pandemia jest dobrym pretekstem do znakowania ludzi.
Spełnia się?
2 miesiące temu
Teraz szpiegowanie ludzi jest legalne. Rodo i inne dane poufne są tym samym łamane. Chcą wprrowadzić żeby do centrum handlowego wejść to trzeba będzie mieć kod QR. Czyli człowiek będzie sczytywany na wejściu do sklepu i jawnie śledzony w jakich sklepach robi zakupy, gdzie był co robił. Trochę z tym kodem QR jest jak ze znamieniem bestii. Teraz apokalipsa ma dla mnie sens. "14 I zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano uczynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii, która otrzymała cios mieczem, a ożyła. 15 I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii 8. 16 9 I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. 18 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć 10."
bEEbVyoj
Paweł
2 miesiące temu
Podróżowałem dopiero z Norwegii do Polski na Maltę i potem do Polski i Norwegii. Wykonaliśmy z żoną w sumie testy za 1300 zł i wszystkie negatywne. Koroną się nie zaraziliśmy ale koszta wzrosły i ceregieli sporo z wypełnianiem papierków. Oczywiście się nie szczepiliśmy. Coś czuję, że raczej tego słynnego wirusa nie spotkam a za testy koszą jak za zboże. Laboratoria teraz mają dożynki. Bądźmy szczerzy - nie wirus jest tutaj problemem. Chodzi o pieniądze i jakieś inne cele, które ujawnią się w odpowiednim czasie. Jestem tego prawie pewien. Nie śledzę telewizora i zauważam jedną prawidłowość, że zarażają się zazwyczaj siedzący w domach przed telewizorem. Zarażają się nie tylko wirusem ale i strachem i paniką, której nie ma. To tylko podprogowe pranie mózgu.
Mati
2 miesiące temu
Tytuł'' Duże zmiany dla przylatujących bez tego nie wjedziesz... '' to nie przylecisz czy nie przyjedziesz bo samoloty to raczej latają nie jeżdżą. Pozdrowienia dla redaktora
maja
2 miesiące temu
ubecja w wersji 5.0 jak oni o nas dbaja! rekoemnduję starry hit pt milicia wrosław i ja
endek
2 miesiące temu
lockdownu nie bedzie, ale proces depopulacji, przymusowych szczepien, segregacja ludzi, waluta cyfrowa, i wiele innych wchodzi w nastepny etap protesty, protesty, protesty, Kupowac bron, i byc czujnym, przyjdzie chwila kiedy uzyjemy tej broni to sa bandyci, wszyscy
Jan
2 miesiące temu
Kowid to jest zaplanowana depopulacja ludzkości.To już jest nie do zatrzymania.
Buhahaha
2 miesiące temu
Jeżdżę samochodem z Holandii. Od początku tego cyrku nikt nigdy nie zatrzymał mnie w związku z jakimś kowit.
haha
2 miesiące temu
A co jeśli na pokładzie jest 100 osób zaszczepionych które zarażają niezaszczepionych?!
zw-kowalski
2 miesiące temu
Niemcy w czasie II światowej mieli miejsca "Nur fuer Deutsche". Też ze względów sanitarnych. Wtedy naukowo dowiedli, że jesteśmy gorszą rasą.
wolny
2 miesiące temu
covid nie istnieje to jest system zniewalania ludzi
rok 1984
2 miesiące temu
niewolnictwo stało się faktem - ludzie ocknijcie się o ile nie jest już za późno
bEEbVyob
PRAWDA
2 miesiące temu
Skoro Polska tak chce uniknac wiecej zarazen to dlaczego zezwala np liniom lotniczym takim jak Ryanair wpuszczac pasazerow z anglii bez wczesniejszych testow? wiekszosc lini lotniczych wymaga testow przed wylotem z UK za nim ktokolwiek wejdzie na poklad samolotu zeby uniknac zarazenia innych pasazerow w samolocie I pozniej ludzi na lotniskach a tu? lecisz bez testow, mozesz zarazic pasazerow, ludzi na lotnisku I jeszcze po wyladowaniu bo dopiero wtwdy musisz zrobic test wiec jaki to ma wogole sens?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić