Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Dzieci w Rosji mają nowe podręczniki szkolne. Porażający widok

Podziel się:

Litera "Z" od wybuchu wojny w Ukrainie jest uznawana za symbol poparcia dla rosyjskiej agresji. Znak ten coraz częściej pojawia się na rosyjskich czołgach, budynkach, a nawet dziecięcych ubraniach i w podręcznikach.

Dzieci w Rosji mają nowe podręczniki szkolne. Porażający widok
Litera "Z" od wybuchu wojny w Ukrainie jest uznawana za symbol poparcia dla rosyjskiej agresji. (Facebook, Pexels, Zhivanov Anton)

56 dni temu rozpoczęła się rosyjska agresja w Ukrainie. Od początku ataku Rosjan litera "Z" jest umieszczana na pojazdach wojskowych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej biorących udział w inwazji na Ukrainę.

Coraz częściej symbol ten pojawia się też na autobusach miejskich, budynkach, plakatach, ubraniach, a nawet na podręcznikach czy w sklepach spożywczych w Rosji.

W mediach społecznościowych krążą zdjęcia, na których widzimy podręczniki dla dzieci w Rosji z naklejoną literą "Z". Inne zdjęcia przedstawiają dziecięce ubrania np. koszulki i kapelusze z symbolem poparcia rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Jak widać propaganda rosyjska jest wpajana od najmłodszych lat.

Rosjanie są zachęcani do używania symbolu "Z" w charakterze wyrazu poparcia dla wojny w Ukrainie. Do takiego użycia nakłaniała m.in. telewizja RT poprzez kampanię w mediach społecznościowych.

Coraz częściej litera "Z" porównywana jest do swastyki. Rosyjski minister obrony, Siergiej Szojgu wyjaśnił, że litera "Z" to skrót od "Za pabiedu!" – "za zwycięstwo".

Używanie symbolu "Z" może być karalne w niektórych krajach m.in. w Republice Czeskiej, Kirgistanie czy Kazachstanie.

Zobacz także: Duda czy Morawiecki? Sikorski ocenia polskich polityków w obliczu wojny
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić