Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Dzieci z Ukrainy bały się pójść do włoskiej szkoły. Tak je przyjęto

Dzieci z Lwowa, które musiały uciekać przed wojną w Ukrainie aż do Włoch, zostały przyjęte do lokalnej szkoły. Ponieważ bały się nauki w nowym miejscu, ich rówieśnicy i nauczyciele postanowili przygotować im niezwykle powitanie. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Dzieci z Ukrainy bały się pójść do włoskiej szkoły. Tak je przyjęto
Dzieci zostały ciepło przyjęte przez rówieśników z Włoch. (Twitter)

Dwoje ukraińskich dzieci zostało przyjętych oklaskami w nowej, włoskiej szkole. Moment ich wejścia do budynku został nagrany i udostępniony na Twitterze. Filmik w kilkanaście godzin stał się hitem internetu.

Ukraińskie dzieci powitane oklaskami

Nagranie zostało opublikowane przez użytkownika Chudouo w niedzielę po południu. Od tamtej pory obejrzano je ponad 400 tys. razy i udostępniono ponad 1,5 tys. razy.

Na nagraniu widać, jak dzieci - Dimitri i Wiktoria wchodzą do budynku szkoły Don Milani w Pomigliano d'Arco, w którym czekają już uczniowie i nauczyciele. Nagle wszyscy zaczynają klaskać i wiwatować na cześć swoich przybyszy z Ukrainy. Niektóre dzieci mają na sobie niebiesko-żółte wstążki lub wymachują ukraińskimi flagami. Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy od wzruszonych internautów.

To jest piękne, to jest smutne, to jest szczęśliwe, to jest takie emocjonalne. Te dzieci na zawsze zmieniły swoje życie - trzeba je chronić.
Jak wspaniale! Szacunek dla Włochów
To sprawiło, że mam łzy w oczach - czytamy w komentarzach.

Jak donoszą włoskie media, dzieci znalazły się w szkole pod Neapolem, gdyż właśnie w tym miejscu mieszka ich babcia. Ojciec uczniów został w Ukrainie.

Mam nadzieję, że nasze ciepłe przyjęcie trochę zrekompensuje ból – powiedziała dyrektor szkoły Maria Barone, cytowana przez portal napoli.repubblica.it.

Od początku konfliktu z Ukrainy uciekło ponad 2 miliony osób. Jak przekazuje Straż Graniczna - do Polski trafiło aż 1,7 miliona uchodźców. Szacuje się, że około 1 mln zostanie w naszym kraju.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: WOŚP dołącza do pomocy Ukrainie. Owsiak: Pracujemy na pełnych obrotach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić