Był w drodze do szkoły. Dziecko walczy o życie

12

W poniedziałek rano w miasteczku Suffolk, w drodze do szkoły został postrzelony jeden z uczniów. Dziecko zabrał helikopter ratowniczy. Policja zatrzymała już pierwszą podejrzaną osobę.

Był w drodze do szkoły. Dziecko walczy o życie
(Twitter.com)

Przed godziną 9 w poniedziałek doszło do „poważnego incydentu” w miasteczku Suffolk. O zdarzeniu poinformowała szkoła Kesgrave na swoim Twitterze. W drodze na lekcje jeden z uczniów został postrzelony.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na miejsce przyleciał helikopter medyczny. Postrzelony 15-latek jest w ciężkim stanie i walczy o życie. Policja zablokowała pobliskie ulice i otoczyła szkołę. Zatrzymano pierwszą podejrzaną osobę.

Właściciel schroniska, które znajduje się w pobliżu, najprawdopodobniej widział sprawcę. Jak podaje itv.com, był to młody mężczyzna, ukrył się w ogrodzie obok schroniska. Zdążył uciec, zanim na miejscu pojawiła się policja.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie podano, jakiego rodzaju użył pistoletu. Z relacji właściciela schroniska w rozmowie z itv.com, wynika, że sprawca miał przy sobie duże narzędzie, które zakrywał bluzą z kapturem.

Kiedy podszedłem do tylnego okna, żeby spojrzeć, zobaczyłem dżentelmena, który wyglądał, jakby coś niósł, na początku myślałem, że to tyczka lub coś w tym rodzaju - mówi właściciel schroniska w rozmowie z brytyjską agencją prasową PA.

Dzieci znajdujące się w szkole są bezpieczne. Placówka jest zamknięta i otoczona policją, która będzie pomagała w odprowadzaniu uczniów po lekcjach. Część z nich uciekła w popłochu przed rozpoczęciem zajęć.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zatrzymany został podejrzany nastolatek. Nie jest jednak pewne, że to on jest sprawcą, dlatego miasto i szkoła wciąż jest pod obserwacją policji. Nie wiadomo, czy planował postrzelić tylko tę jedną osobę, czy zmierzał w stronę szkoły.

Warto wspomnieć, że to kolejna strzelanina w Suffolk. Ostatnia miała miejsce miesiąc temu. W jej wyniku zginął młody mężczyzna.

Zobacz także: Powrót do szkoły. Dariusz Piontkowski o zakażeniach wśród nauczycieli
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić