oprac. Anna Piątkowska-Borek| 

Egzamin ósmoklasisty 2020. Język angielski - arkusze CKE, pytania, odpowiedzi, przecieki

0

Dziś ostatni dzień egzaminów ósmoklasisty. W czwartek 18 czerwca uczniowie zmierzą się z testem z języka obcego. Wielu z nich zdaje język angielski. Jakie będą pytania na egzaminie z angielskiego? Czy są już jakieś przecieki w sprawie arkuszy CKE i odpowiedzi?

Egzamin ósmoklasisty 2020. Język angielski - arkusze CKE, pytania, odpowiedzi, przecieki
18 czerwca wielu uczniów będzie pisało egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego (Pixabay)

W czwartek 18 czerwca ósmoklasiści zdają egzamin z języka obcego nowożytnego. Wybrać mogli język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, ukraiński lub włoski. Test rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 90 minut. Czy są już znane pytania i odpowiedzi? Pojawiły się arkusze CKE? Są jakieś przecieki?

Przed każdym egzaminem uczniowie sprawdzają, czy przypadkiem nie pojawiły się przecieki i nie wiadomo, jakie będą pytania. Znając je, szybko przygotowaliby odpowiedzi i lepiej zdali egzamin. Nie inaczej jest przed egzaminem ósmoklasisty. Zanim rozpocznie się test z języka angielskiego czy innego języka nowożytnego, wielu uczniów liczy na ewentualny przeciek.

Język angielski. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi, przecieki

Arkusze CKE dla testów ósmoklasisty z języka angielskiego zostaną opublikowane o godzinie 13:00. Uczniowie będą mogli wtedy sprawdzić pytania i odpowiedzi. Również ich koledzy, a nawet rodzice będą mogli sprawdzić się, rozwiązując zadania.

Przygotowując się do egzaminu ósmoklasisty, uczniowie korzystają zwykle z zeszłorocznych arkuszy CKE. Co roku bowiem pojawiają się podobne typy zadań. Oczywiście pytania na egzaminie nie sa takie same, ale rodzaj i sposób zadawiania pytań może ułatwić uczniom naukę. Ci, którzy zdają egzamin z języka angielskiego, podczas nauki przejrzeli na pewno stare arkusze CKE.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić