Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Skowronek
|

Festiwal w Opolu odwołany!

166
Podziel się:

54. edycja Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu się nie odbędzie. O odwołaniu imprezy zadecydował prezydent miasta.

Festiwal w Opolu odwołany!
(PAP)

O odwołaniu festiwalu poinformował na swoim koncie na Twitterze Bartosz Machnik, doradca prezydenta ds. akademickich. Arkadiusz Wiśniewski podjął decyzję w wyniku serii rezygnacji z udziału w imprezie. Artyści zaczęli wycofywać się z festiwalu po plotce o utworzeniu czarnej listy wykonawców, którzy mają zakaz występowania.

Początkowo prezes TVP Jacek Kurski próbował załagodzić spór. Razem z Marylą Rodowicz, która w opolskim amfiteatrze miała obchodzić jubileusz 50-lecia pracy twórczej, zapewniali, że żadna czarna lista nie istnieje. Później sama artystka przekonywała, że wstawiła się za Kayah. Tym samym miała przyznać, że czarna lista jednak istnieje. Ostatecznie ze swojego udziału w 54. edycji imprezy zrezygnowała sama jubilatka.

Prezydent Opola wypowiedział umowę TVP na organizację festiwalu. Arkadiusz Wiśniewski zapowiadając możliwość podjęcia takiej decyzji mówił o niedotrzymaniu warunków umowy przez publiczną telewizję. Podejmując współpracę z nadawcą miały paść zapewnienia dotyczące udziału konkretnych artystów. Których ostatecznie albo wykluczono, albo sami zrezygnowali z występu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(166)
xxxx
5 lata temu
celowe działanie POżydów
krk
5 lata temu
kiedy wreszcie wywalą tego Kurskiego?????????
Andrzej
5 lata temu
Brawo Opolanie toście zrobili sami sobie na złość, na szczęście jest internet i teledyski mogę sobie puszczać do znudzenia jakie tylko chcę, nie muszę oglądać tego żałosnego festiwalu.
ass
5 lata temu
W Opolu teraz będą festiwale pieśni Smoleńskich. :D
:))))))))))
5 lata temu
:)))))))))))))))))) nawet do Torunia nie przygarnęli? :)))))))
on76
5 lata temu
to teraz czas odwolac... kurskiego
roman
5 lata temu
Brawo dla prezydenta OPOLA - wreszcie strzał w kolano.Teraz na platformie wywiezie go sam prezes SCHETYNA,z pokazaniem uzębienia.
Obiektywny.
5 lata temu
Przereklamowane Opole.W sumie nuda, nuda , nuda.Dziękuję panie Jacku i proszę nigdy już nie organizować koncertów w Opolu.Ja na pewno bym tak zrobił.
Didi
5 lata temu
Dzięki ci PIS za tą fantastyczną dobrą zmianę :D
ddddd
5 lata temu
ale Ci-Jedynie-Słuszni zaraz zrobią festiwal piosenki lepszego sortu w Licheniu i będą udawali, że nic się nie stało, że to ta sama impreza.... czyli gwałtu ciąg dalszy
Borevitch
5 lata temu
Wcale się nie zdziwię jak nastąpi reaktywacja Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, którą poprowadzi oczywiście psychol Antoni.
Bolo
5 lata temu
Kolejny "sukces" PiSu!!! hehe
dawid
5 lata temu
Festiwal ma swoją tradycję. Bywały lepsze edycje oraz te gorsze. Czołowi artyści powinni być apolityczni. Szkoda mi tylko tych młodych talentów, którzy mieli by szansę wypłynąć na szersze wody. Od dawna śledzę działalność Pana Kurskiego nie patrząc do jakiej formacji politycznej przynależy ...... moim skromnym zdaniem jest to osoba, która powinna zająć się innymi sprawami a nie zarządzać Telewizją Polską. Mam nadzieję, że "ktoś" tam na górze też zauważy te sprawy i postara się naprawić tę sytuację. Płacę abonament i uważam, że Ogólnopolska Telewizja powinna być wzorem dla wszelkich stacji komercyjnych. Jak widać komercja niestety wygrywa także czas na zmiany.
gośću
5 lata temu
Podejmując współpracę z nadawcą miały paść zapewnienia dotyczące udziału konkretnych artystów. Których ostatecznie albo wykluczono, albo sami zrezygnowali z występu - przy takich zapisach umowy i tym co opozycja wyrabia i do czego jest zdolna, sądzę, że o ustawkę było łatwo - takich dziś mamy "artystów" kiedy był stan wojenny jakoś nie protestowali... W sumie to się cieszę ile można rok w rok od dziecinstwa ogladac starsza panią, która zawsze śpiewa małgośkę - zresztą nie swoją...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić