Filip Skowronek| 

Festiwal w Opolu odwołany!

290
Podziel się:

54. edycja Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu się nie odbędzie. O odwołaniu imprezy zadecydował prezydent miasta.

Festiwal w Opolu odwołany!
(PAP)

O odwołaniu festiwalu poinformował na swoim koncie na Twitterze Bartosz Machnik, doradca prezydenta ds. akademickich. Arkadiusz Wiśniewski podjął decyzję w wyniku serii rezygnacji z udziału w imprezie. Artyści zaczęli wycofywać się z festiwalu po plotce o utworzeniu czarnej listy wykonawców, którzy mają zakaz występowania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Początkowo prezes TVP Jacek Kurski próbował załagodzić spór. Razem z Marylą Rodowicz, która w opolskim amfiteatrze miała obchodzić jubileusz 50-lecia pracy twórczej, zapewniali, że żadna czarna lista nie istnieje. Później sama artystka przekonywała, że wstawiła się za Kayah. Tym samym miała przyznać, że czarna lista jednak istnieje. Ostatecznie ze swojego udziału w 54. edycji imprezy zrezygnowała sama jubilatka.

Prezydent Opola wypowiedział umowę TVP na organizację festiwalu. Arkadiusz Wiśniewski zapowiadając możliwość podjęcia takiej decyzji mówił o niedotrzymaniu warunków umowy przez publiczną telewizję. Podejmując współpracę z nadawcą miały paść zapewnienia dotyczące udziału konkretnych artystów. Których ostatecznie albo wykluczono, albo sami zrezygnowali z występu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić