Przemysław Batorski| 

Finał WOŚP 2020 w Krakowie. Sprawdź, jakie wydarzenia odbędą się w dniach 11-12 stycznia

6
Podziel się:

"W tym roku łapiemy wiatr w żagle" - chwali się Kraków, dołączając do 28. finału WOŚP. Sprawdź, w jakich wydarzeniach możesz wziąć udział 11 i 12 stycznia w stolicy Małopolski. Przedstawiamy najciekawsze spotkania i imprezy.

Finał WOŚP 2020 w Krakowie. Sprawdź, jakie wydarzenia odbędą się w dniach 11-12 stycznia
Finał WOŚP 2020 w Krakowie. Sprawdź, jakie wydarzenia odbędą się w dniach 11-12 stycznia (WOŚP, Materiały prasowe)

Finał WOŚP w Krakowie. Co będzie się działo 11 i 12 stycznia? Sprawdź z nami najciekawsze wydarzenia.

Finał WOŚP w Krakowie. Wydarzenia 11 stycznia

CH Serenada gra razem z WOŚP, godzina 12:00-21:00, ul. Bora-Komorowskiego 41

Atrakcje dla całej rodziny w Centrum Serenada. Zagra polski boysband 4Dreamers i wystąpią tancerze z Discofox, FunkyFree – Dance Studio, a wydarzenie poprowadzi pisarz i dziennikarz Michał Rusinek. W miasteczku ruchu drogowego, pod okiem Straży Miejskiej, będzie można sprawdzić znajomość kodeksu drogowego. Nauczymy się, jak udzielać pierwszej pomocy, i zlicytujemy ciekawe przedmioty.

Koncert Sublokator + goście, godzina 20:00-01:00, teatr Barakah, ul. Paulińska 28

Popularny krakowski zespół i zaproszeni goście grają oraz licytują swoje płyty oraz różne inne przedmioty. Dochód z wydarzenia i zbiórki przeznaczony będzie na wsparcie WOŚP. Bilety dostępne tylko w dniu wydarzenia.

Finał WOŚP w Krakowie. Wydarzenia 12 stycznia

Zagraj z Domówką, godzina 12:00-23:30, Domówka Café, ul. Miodowa 28a

Kawiarnia Domówka Café dołącza do zbiórki pieniędzy podczas finału WOŚP. Na ten dzień zaplanowano następujące wydarzenia:

  • 13:00-16:00 Kiermasz gier planszowych
  • 17:00 Quiz Tematyczny: Miłość, Przyjaźń, Muzyka!
  • Przez cały czas: aukcje przedmiotów, które przygotowali barmani Domówki. Wstęp za dowolną kwotę, która trafi potem na konto WOŚP.

Obóz KL Płaszów – spacer z przewodnikiem, godzina 12:30-14:30, ul. Jerozolimska 3

Wycieczka po miejscu tragicznym – dawnym hitlerowskim obozie koncentracyjnym. Na trasie Pomnik Wyrwanych Serc, dwa przedwojenne cmentarze żydowskie, i masowe groby. Wydarzenie rekomendowane dla osób powyżej 15. roku życia. Mężczyźni proszeni są o posiadanie nakrycia głowy.
Bilet 20 złotych – dochód będzie przeznaczony na finał WOŚP. Zapisy przez wydarzenie na facebooku "OBÓZ KL Plaszow- spacer WOŚP".

Gramy dla WOŚP w Kinie Agrafka, godzina 13:30, Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8

Projekcja filmu "Parasite", owacyjnie przyjętej przez publiczność na całym świecie czarnej komedii Bonga Joon-ho. Korea Południowa. Rodzina, której mieszkanie sąsiaduje ze ściekiem, nawiązuje kontakt z rodziną niezwykle bogatego architekta. Co wyniknie z tego spotkania i kto będzie górą?
Wstęp za dowolną opłatą, która znajdzie się w puszce WOŚP.

Kraków pod ciemną gwiazdą, godzina 17:00, ul. Wawel 5

Wraz z przewodnikiem Mateuszem Chyłką podążymy na spacer mrocznymi zaułkami Krakowa. Spotkamy się z mordercami, rzezimieszkami, kobietami spod ciemnej gwiazdy, bohaterami kronik policyjnych i słynnych zbrodni. Poznamy szczegóły śmierci Andrzeja Tęczyńskiego i Samuela Zborowskiego, usłyszymy hipotezy na temat zgonu Heleny Straszowej, dowiemy się, gdzie mieszkał kat i kogo nazywano Krwawym Burmistrzem. Spacer dla osób w wieku powyżej 16 lat. Udział w wydarzeniu kosztuje 20 złotych, a trafią one do puszki WOŚP.

Martwa Wyobraźnia gra z WOŚP, godzina 20:30, SCKM przy ul. Hieronima Wietora 15

Spektakl "Go" w wykonaniu "Martwej wyobraźni" jak co roku będzie zbierał pieniądze na sprzęt medyczny. Wstęp bez biletów, zamiast tego prośba o datki.

Metalowy WOŚP, godzina 17:30-21:30, Garage Pub, ul. Piłsudskiego 27

Koncert grup, które grają mocniejsze brzmienie: Nevanta, Aeryie, Incydent, Bad Impression i Jack Crusher. Datki można wrzucać do Skarbony Stacjonarnej i oferować za licytowane przedmioty – dochód trafi na konto WOŚP.

Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Kaczyński niezastąpiony? "Gdyby go zabrakło, to wszystko zacznie się sypać"

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić