oprac. Bartosz Goluch| 
aktualizacja 

Gdańskie ASP uderza w arcybiskupa Głódzia. Kontrowersyjne hasło

61

"Jeśli masz na dzieci chuć, wesprze cię w tym biskup Głódź" - takie hasło na swoim Facebooku opublikował Wydział Grafiki ASP w Gdańsku. "Wyrażamy nasz sprzeciw wobec podejmowania tej osoby na ważnych uroczystościach uczelnianych" - tłumaczą przedstawiciele wydziału.

Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź
Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź (PAP, Dominik Kulaszewicz)

Autorem hasła jest prof. ASP Jacek Staniszewski. Wykładowca gdańskiej uczelni tłumaczy, że wzburzył go lekceważący komentarz duchownego ws. głośnego filmu braci Sekielskich, który ukazuje problem pedofilii w polskim Kościele. - Pomysł przyszedł mi do głowy zaraz po tym, jak usłyszałem słowa abp. Sławoja Leszka Głódzia na temat filmu "Tylko nie mów nikomu", że nie ogląda byle czego. Nie mieści mi się w głowie, że metropolita gdański nie komentuje udowodnionych, haniebnych czynów księży - wyjaśnia prof. Staniszewski w rozmowie z portalem wyborcza.pl.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wykładowca tłumaczy, że hasło oraz plakat z przekreśloną twarzą biskupa Sławoja Leszka Głódzia wyraża jego zdanie, które podziela część pracowników wydziału. Nie jest jednak oficjalnym stanowiskiem uczelni. - ASP jest uczelnią humanistyczną, a abp Sławoj Leszek Głódź jest zaprzeczeniem tych wartości. (...) Nie musimy uzgadniać naszych poglądów z władzami uczelni, wpisujemy się w zbiorowe oburzenie - podkreśla.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Oprócz artystycznej formy sprzeciwu, wydział podjął również bardziej formalną inicjatywę. Trwa zbiórka podpisów pod Listem Sprzeciwu wobec postawy abp. Sławoja Leszka Głódzia. Pismo ma niebawem trafić do rektora ASP.

Źródło: wyborcza.pl

Zobacz także: Zobacz także: Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii w kościele. Jednoznaczna opinia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić