Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia dla 5 województw

2

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał oficjalne ostrzeżenie. W pięciu województwach wystąpiło zagrożenie pogodowe pierwszego stopnia. W największym niebezpieczeństwie są mieszkańcy wschodniej Polski.

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia dla 5 województw
Burza i grad najbardziej zagrażają mieszkańcom wschodniej części Polski (PAP, Paweł Supernak)

IMGW ostrzega, że w trakcie burzy może spaść nawet 40 litrów deszczu na metr kwadratowy. Dodatkowo mieszkańcy zagrożonych województw mogą spodziewać się porywistego wiatru o prędkości nawet 80 kilometrów na godzinę.

W czasie burzy może spaść nawet do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy, możliwy grad. Wiatr w porywach do 80 kilometrów na godzinę – ostrzegł Szymon Ogórek, przedstawiciel IMGW, w rozmowie z "Informacyjną Agencją Radiową".

Burza z gradem i trąby powietrzne. Alert dla pięciu województw

Alert dotyczy województwa podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, wschodniej części województwa mazowieckiego oraz wysuniętych na południe powiatów województwa małopolskiego. Dodatkowe zagrożenie stanowią występujące lokalnie trąby powietrzne.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ostrzeżenie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązuje między godziną 12 w południe a 1 w nocy. Mieszkańcy województw zagrożonych zjawiskami atmosferycznymi powinni w miarę możliwości unikać przebywania na otwartym terenie. W trakcie burzy należy również wystrzegać się zbiorników wodnych oraz parkowania czy chowania się pod drzewami.

Zobacz też: Latająca trampolina. Zobacz nagranie z domowego monitoringu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić