Robert Czykiel| 

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw. Możliwy nawet grad

4

Piątek będzie niespokojny w kilku regionach Polski. Mieszkańcy niektórych województw muszą przygotować się na niebezpieczne burze i ulewy.

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw. Możliwy nawet grad
Gdzie jest burza w piątek 10 lipca? (Unsplash.com)

W piątek 10 lipca w wielu częściach Polski znowu zrobiło się bardzo ciepło. Wraz z tym wróciło ryzyko występowania niebezpiecznych burz. Są pierwsze ostrzeżenia IMGW.

Gdzie jest burza? Sprawdź ostrzeżenia IMGW

Najgroźniej będzie w centralnej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia dla dwóch województw. Niebezpiecznie będzie w województwie łódzkim oraz wielkopolskim (z wyjątkiem powiatów: wągrowieckiego, chodzieskiego, pilskiego, złotowskiego, obornickiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, szamotulskiego, międzychodzkiego, nowotymskiego, grodziskiego i wolsztyńskiego).

"Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad" - ostrzega IMGW.
Zobacz także: 16-latek trafiony przez piorun. Nagranie z treningu piłki nożnej

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego. W przypadku tego ostatniego chodzi o powiaty, których nie dotyczy ostrzeżenie drugiego stopnia. Czego muszą spodziewać się mieszkańcy?

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

W ciągu dnia sytuacja może się jeszcze zmienić. Warto pamiętać o ostrzeżeniach, gdy wychodzimy z domu.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić