A. M. | 

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla znacznej części kraju

1
Podziel się:

W czwartek w dużej części kraju pojawią się gwałtowne burze z opadami deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje, by zachować szczególną ostrożność. Wydano żółty stopień zagrożenia.

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla znacznej części kraju
Gdzie jest burza? (Ventusky.com)

Gdzie jest burza? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie

W czwartek IMGW wydał żółty stopień zagrożenia (oznaczający najniższy poziom zagrożenia meteorologicznego). W dużej części państwa zapowiadane są burze zwłaszcza w godzinach wieczornych. W niektórych regionach Polski mogą pojawić się już w południe. Alarm obowiązuje w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, mazowieckim, łódzkim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim. Radar burz dostępny na stronie Ventusky.com umożliwia śledzenie burz online.

Zgodnie z komunikatem IMGW burzom towarzyszyć mogą silne porywy wiatru do 80 km/h oraz opady deszczu, miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Miejscami może pojawić się grad.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

IMGW informuje, jak się przygotować i zadbać o swoje bezpieczeństwo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca, żeby odpowiednio się przygotować. Przed rozpoczęciem burzy należy zamknąć zewnętrzne drzwi, okna, okiennice, rolety i żaluzje, wnieść do budynku meble ogrodowe i inne stojące wolno obiekty, które mogłyby stać się niebezpieczne w razie gwałtownego wiatru oraz poszukać latarki na wypadek utraty prądu.

W trakcie burzy zaleca się unikania otwartej przestrzeni, schronienie się w budynku lub samochodzie. Należy także odłączyć urządzenia elektryczne od prądu i używać jedynie telefonu komórkowego lub bezprzewodowego, który nie jest podłączony do gniazdka.

Zobacz także: Trąba powietrzna nawiedziła Kaniów. "Myślałem, że wszystkie domy wybuchną"

Zobacz także: Trąba powietrzna nawiedziła Kaniów. "Myślałem, że wszystkie domy wybuchną"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić