Marcin Lewicki| 

Gdzie przebywa Sebastian Majtczak? Zadzwonili na Dominikanę

269

Poszukiwany przez prokuraturę właściciel sportowego BMW wyjechał z kraju. Po spowodowaniu tragicznego wypadku na A1 opuścił granice Polski i jest nieuchwytny dla organów ścigania. Gdzie może przebywać Sebastian Majtczak? Bardzo możliwe, że na Dominikanie.

Gdzie przebywa Sebastian Majtczak? Zadzwonili na Dominikanę
Sebastian Majtczak może przebywać na Dominikanie (Facebook, Policja)

Przypomnijmy, że brawurowa jazda Sebastiana Majtczaka doprowadziła najprawdopodobniej do tragicznego zdarzenia na autostradzie A1. W wypadku, do którego doszło 16 września, zginęła trzyosobowa rodzina.

Właściciel BMW wyjechał z kraju błyskawicznie, gdy wokół jego osoby zaczęło robić się "gorąco". Prokuratura wystawiła za Majtczakiem międzynarodowy list gończy, ale śledczy nie wiedzą, gdzie może teraz przebywać mężczyzna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmiertelny wypadek na A1. Dramatyczne nagranie świadka z momentu zdarzenia

Gdzie może przebywać Sebastian Majtczak?

Internauci ustalili, że domniemany sprawca wypadku może przebywać na Dominikanie.

Sebastian Majtczak ukrył się na Dominikanie, z którą Polska nie ma podpisanej ekstradycji - cytuje wypowiedzi internautów Fakt.

Trop ten potwierdziła również na antenie TVN posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska

Jeśli tam rzeczywiście jest, to zapewne wie, że Polska nie ma z Dominikaną umowy o ekstradycji - dodała parlamentarzystka.

Dominikański trop może być więc prawdziwy. Fakt skontaktował się z tamtejszą policją, aby zweryfikować informacje o Sebastianie Majtczaku.

Funkcjonariusze z Dominikany nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają, że mężczyzna może przebywać na terenie ich kraju.

Dziennikarze Faktu ujawnili, że policjanci z państwa na Morzu Karaibskim podejmą czynności poszukiwawcze, gdy tylko otrzymają konkretne informacje z dominikańskiego biura Interpolu w Santo Domingo.

Z kolei Interpol z Dominikany przekazał Faktowi, że "nie podejmuje żadnych czynności zmierzających do ustalenia, czy poszukiwany Polak znajduje się na wyspie". Śledczy czekają na konkretny kontakt ze strony polskich służb.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić