Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Giertych drwi z Andrzeja Dudy. Stworzył "akt łaski na okaziciela"

206

Trwa chaos związany z wyrokiem Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Prezydent Andrzej Duda zaciekle broni się, że akt łaski dla nieprawomocnie wtedy skazanych był jego prawem. Z tezy tej drwi Roman Giertych. Poseł KO drwi z koncepcji nieograniczonego prawa łaski.

Giertych drwi z Andrzeja Dudy. Stworzył "akt łaski na okaziciela"
Roman Giertych zadrwił z prezydenta Andrzeja Dudy (AKPA, AKPA)

Roman Giertych uważa, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik powinni trafić do więzienia. Korzystając z uprawnień adwokackich, poseł stara się przyspieszyć wykonanie kary dwóch posłów PiS.

Z kolei środowisko Prawa i Sprawiedliwości wskazuje, że były szef CBA i minister z MSWiA zostali już ułaskawieni wcześniej przez Andrzeja Dudę, a "wyrok jest podyktowany działaniami politycznymi".

Podobnego zdania jest sam prezydent. Prezydencki minister Marcin Mastalerek poinformował, że Andrzej Duda będzie traktował uwięzienie Wąsika i Kamińskiego jak sprawę polityczną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Padło pytanie o Giertycha. Posłanka wybuchnęła śmiechem
Poinformujemy światowe organizacje, że w Polsce są więźniowie polityczni - wielokrotnie powtarza Mastalerek.

Roman Giertych śmieje się z łaski prezydenta Dudy

Poseł KO Roman Giertych po raz kolejny zareagował na sprawę ułaskawienia Wąsika i Kamińskiego. Parlamentarzysta zadrwił z bieżącej sytuacji na X (Twitterze).

Jeśli utrwaliłaby się koncepcja nieograniczonego prawa łaski to wkrótce mielibyśmy to - napisał Giertych, po czym udostępnił wzór aktu łaski.

Według Giertycha postępowanie Andrzeja Dudy mogłoby doprowadzić do ułaskawienia "wszystkich przestępstw byłych, obecnych i przyszłych". Dodatkowo poseł KO zaznaczył, że ów dokument "to akt łaski, który jest dokumentem szczególnego zarachowania. Ważny na okaziciela".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dodajmy, że sprawa Kamińskiego i Wąsika jest również problemem dla marszałka Szymona Hołowni. Trwa spór prawny czy politycy PiS zachowali mandat poselski czy nie. Kancelaria Sejmu czeka na ustalenia Sądu Najwyższego. Poszczególne izby instytucji nie są jednak zgodne w tej sprawie. To sprawa bez precedensu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić