Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek | 

Godziny otwarcia sklepów w sobotę 16 maja. Do której czynna jest Biedronka, Tesco, Lidl, Kaufland, Netto

0

Sprawdź, w jakich godzinach są czynne sklepy w sobotę 16 maja. Do której godziny będzie można robić zakupy? Czy po potrzebne produkty musimy jechać już wcześnie rano, czy wystarczy, jak wybierzemy się późnym popołudniem lub wieczorem?

Do której godziny będzie można robić zakupy?
Do której godziny będzie można robić zakupy? (Getty Images)

Godziny otwarcia sklepów

W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzaniem przez rząd nowych obostrzeń, sklepy musiały dostosować się do panującej sytuacji. Aby ułatwić swoim klientom robienie zakupów, zmieniały godziny otwarcia, m.in. wydłużając czas pracy. Dawniej godziny otwarcia sklepów nie zmieniały się często, zatem można było iść na zakupy "w ciemno" i trafić na otwarty sklep. Teraz, przed każdą wyprawą na zakupy, lepiej sprawdzić, w jakich godzinach będą czynne sklepy.

Sobota 16 maja. Godziny otwarcia sklepów

Sprawdziliśmy, w jakich godzinach będzie można zrobić zakupy w największych marketach.

  • Tesco 6:00-22:00
  • Netto 6:00-22:00
  • Lidl 6:00-22:00
  • Kaufland 6:00-22:00
  • Biedronka 6:00-24:00

Limit klientów w sklepach

Aktualnie w sklepach obowiązuje ograniczenie liczby klientów przebywających w jednym czasie na terenie danego obiektu. Według rządowych wytycznych, do sklepów, których powierzchnia usługowa jest większa niż 2000 m2, jest to 1 osoba na 15 m2 tej powierzchni. Tak samo jest w przypadku sklepów znajdujących się na terenie obiektów handlowych (galerie, centra handlowe). Dla małych sklepów obowiązuje zasada: 4 osoby na jedno stanowisko kasowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Była świadkiem Jehowy. Zawsze miała przy sobie taką karteczkę
Ruszają eliminacje do Mundialu. Polacy zagrają na PGE Narodowym
Anglicy piszą o Studzionce. Kapliczka "obiektem drwin"
Rolnik z Podlasia walczy z żubrami. Jest załamany. "To ogromne koszty!"
Zaraził się błonicą w szpitalu. Opowiedział o przebiegu choroby
Miała romans z 15-latkiem. Islandzka minister edukacji rezygnuje
Leśnik ostrzega. Już są aktywne i stanowią poważne zagrożenie
Ścigali się po niemieckiej drodze. Wielka tragedia
Wyniki Lotto 20.03.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Tykająca bomba na dnie Bałtyku. Przyjrzą się wrakom i niewybuchom
Podejrzany dron pod Koszalinem. Rolnik znalazł go na polu
Niemcy żałują decyzji o kupnie F-35? Berlin ma pewne obawy
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić