Górale już zacierają ręce. Telefony wprost się urywają

44

Wiele wskazuje na to, że kolejny, zbliżający się długi weekend w Tatrach po raz kolejny przyniesie najazd turystów. Hotelarze twierdzą, że zainteresowanie noclegami na Podhalu jest bardzo duże, a znalezienie wolnego miejsca z każdym dniem staje się coraz trudniejsze.

Górale już zacierają ręce. Telefony wprost się urywają
Hotelarze w Zakopanem i Krynicy-Zdroju liczą na turystów w okresie Bożego Ciała. (Adobe Stock, AGNES KANTARUK)

Wygląda na to, że koniec maja będzie kolejnym gorącym okresem, jeśli chodzi o turystykę w Tatrach. Nadchodzący długi weekend, związany ze świętem Bożego Ciała, zapowiada się Zakopanem i okolicznych miejscowościach bardzo dobrze, jeśli chodzi o ruch turystyczny.

Jak przekonują przedstawiciele Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z "Wyborczą", zainteresowanie noclegami jest bardzo duże. Hotelarze co i rusz odbierają telefony z pytaniem o nocleg w okresie Bożego Ciała, a obłożenie już teraz jest bardzo duże.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mała miejscowość urlopowym hitem. Gdzie Polacy spędzili wakacje?

Hotelarze czekają na Boże Ciało. Zapowiada się tłum turystów w Tatrach

Obłożenie, które na ten moment już jest duże, napawa nas sporym optymizmem. Wygląda na to, że zbliżający się długi weekend to będzie kolejny dobry dla nas czas, a jeszcze gdy pogoda dopisze, to w ogóle będzie trudno o znalezienie wolnych miejsc noclegowych - twierdzi Marcin Sicielski z hotelu Kopieniec w Murzasichlu.

Z optymizmem w najbliższe dni patrzą także przedsiębiorcy z Krynicy-Zdroju. Liczą oni na powtórkę rekordowej majówki - wówczas turyści zajęli blisko 95 proc. dostępnych miejsc noclegowych. Aktualnie niewiele jednak wskazuje na to, by miało dojść do powtórki - systemy rezerwacyjne pokazują sporą ilość dostępnych miejsc.

To jednak może się zmienić. Hotelarze przekonują, że wiele zależy w tym wypadku od prognozy pogody, która może sprawić, że telefony w hotelach i pensjonatach rozgrzeją się do czerwoności.

Jeżeli przed weekendem poprzedzającym Boże Ciało spłyną prognozy mówiące, że nadchodzący długi weekend będzie ciepły i słoneczny, wówczas rezerwacje hotelowe wysypią się w bardzo krótkim czasie. Przy korzystnej aurze spodziewamy się nawet 90-procentowego obłożenia - twierdzi Daniel Lisak z Krynickiej Izby Turystycznej w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić