Jan Manicki
Jan Manicki| 

Podpalenie przed Radiem Maryja. Wjechał samochodem na teren rozgłośni

16

Przed budynkiem Radia Maryja doszło do podpalenia samochodu. 37-latek wjechał na teren stacji radiowej ojca Rydzyka, a potem podpalił auto. Policja zatrzymała już podpalacza.

Podpalenie przed Radiem Maryja. Wjechał samochodem na teren rozgłośni
37-latek podpalił samochód pod Radiem Maryja (PAP)

W środę wieczorem podpalono samochód przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu. 37-letni mężczyzna z Pomorza wjechał samochodem na teren rozgłośni, a następnie wszedł do jej siedziby. Po krótkiej rozmowie z osobami wewnątrz budynku, mężczyzna wyszedł i polał samochód łatwopalną cieczą, którą następnie podpalił.

Podpalacz pod Radiem Maryja zatrzymany

Podpalacz nie zdążył oddalić się od miejsca zdarzenia. 37-latka zauważył przechodzący kilkaset metrów dalej policjant po służbie. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji.

Nie mogę wypowiadać się w sprawie oceny jego kondycji psychicznej. Działał irracjonalnie i nielogicznie – stwierdził rzecznik toruńskiej policji Wojciech Chrostowski.

Policjanci poinformowali że mężczyzna był trzeźwy. Pobrano jego krew, aby zbadać czy znajdował się pod wpływem środków psychoaktywnych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wyniku pożaru nikomu nic się nie stało.

Incydent pod Radiem Maryja

W 2017 podczas manifestacji przed siedzibą Radia Maryja doszło do podobnego zdarzenia. Na demonstracji pojawił się mężczyzna z kukłą przedstawiającą ojca Tadeusza Rydzyka i próbował ją podpalić. Został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych za nieostrożne obchodzenie się z materiałami łatwopalnymi.

Zobacz także: Urodziny Radia Maryja. Policja sprawdza gości
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić