o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
|

Groźna bakteria w produkcie z Biedronki. Jeśli go masz, lepiej wyrzuć do kosza

76
Podziel się

Niepokojące wyniki badań Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W tatarze wołowym z Biedronki wykryto bakterię Escherichia coli, która jest groźna dla człowieka.

Groźna bakteria w produkcie z Biedronki. Jeśli go masz, lepiej wyrzuć do kosza
Groźna bakteria w produkcie z Biedronki (Getty Images)
bDgABDdx

O wykryciu bakterii w tatarze wołowym czytamy na stronie internetowej gov.pl. Jak podano, "w wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Escherichia coli wytwarzające toksynę Shiga (STEC) w 1 z 5 badanych próbek produktu: 'Tatar wołowy. Kraina Mięs'".

Zakażenie bakterią STEC może prowadzić do krwotocznego zapalenia okrężnicy lub znacznie rzadziej, bezkrwawej biegunki. W rzadkich przypadkach może wystąpić znaczne pogorszenie stanu zdrowia objawiające się, jako zespół hemolityczno-mocznicowy (ang. hemolytic-uremic syndrome, HUS) lub jeszcze rzadziej jako zakrzepowa plamica małopłytkowa - przestrzega Państwowa Inspekcja Sanitarna.
bDgABDdz

Groźna bakteria w tatarze. Szczegóły dotyczące produktu

Nazwa produktu: "Tatar wołowy. Kraina Mięs", 250 g

Numer partii: 02752 02751K

Termin przydatności do spożycia: 15.10.2020

bDgABDdF

Wyprodukowano przez: SOKOŁÓW S.A. Aleja 550-Lecia 1 08-300 Sokołów Podlaski zakład produkcyjny: "SOKOŁÓW" S.A. Oddział w Kole, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30090201 WE

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Konsumentom zaleca się, by nie spożywali produktu z partii objętej komunikatem.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem - donosi Państwowa Inspekcja Sanitarna.
bDgABDdG
bDgABDea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
Artur
2 tyg. temu
Mam się skontaktować z lekarzem wolne żarty. I tak stwierdzi że to korona wirus
Adamo
2 tyg. temu
A dlaczego miałbym wyrzucić? Jeśli bym kupił, to zaniósł bym do sklepu, bo z jakiej racji miałbym być stratny, skoro sprzedają coś niezdatnego do spożycia czy użycia. Ostatnio często słyszę, że spożywka z biedry ma jakieś bakterie, a odkurzacze z Lidla mogą zapłonąć...
MATRIX
2 tyg. temu
Wszystkim kupującym w Biedronce życzę smacznego. Co cię nie zabije to cię wzmocni 😆
bDgABDeb
Słowianin
2 tyg. temu
Zwrócić nie wyrzucić!
Wkurzony
2 tyg. temu
Jak to wyrzucić? towar zapłacony i nie można spożyć.biedronka powinna oddać kasę za każdy produkt z nawiązką.
Najnowsze komentarze (76)
nie kupię już
1 tyg. temu
Te firmy, trujące ludzi, powinny mieć dożywotni zakaz produkowania czegokolwiek.Takie produkty można powiedzieć, że to zamach na zdrowie i życie konsumentów!
blee
1 tyg. temu
Stać mne na to kupie i wyrzucę? Jest jeszcze druga mozliwość zbiorowy pozew za akt terroryzmu, celowego trucia konsumentów w czasie pandemii.
awq
1 tyg. temu
To teraz lekarze będą udzielać teleporad na temat przyrządzania tatara.
AAA
1 tyg. temu
A kto zdrowy na umyśle kupuje w Biedronce gotowego tatara??? Poza tym, dziś bez obróbki termicznej strach byłby wziąć do ust obecnie sprzedawane mięso...
lol
1 tyg. temu
W surowym mięsie bakteria ecoli? No kto by się spodziewał. Przecież jak wiadomo towar jest rozpakowywany od razu do chłodni i to nie jest tak, że najpierw stoi na magazynie na paletach pół dnia aż ktoś znajdzie czas się tym zająć a później drugie pół dnia w przejściu w sklepie bo kasjerka nie daje rady siedzieć na kasie i rozkładać towar w tym samym czasie. :)
mak
1 tyg. temu
Nic nie kupuje w Biedronce od momentu jak gorzej radzą sobie z zabezpieczeniem Klientów przed Covid. Czasy się zmieniają a przyzwyczajenia zostają.Biedronka 20 lat wstecz.
XXXX
2 tyg. temu
Biedronki dawno powinni po zamykac, jest okropny brud.O zapleczu nawet nie wspomne. Zastanawiam sie; gdzie jest w tym wszystkim sanepid?
Anias
2 tyg. temu
Koronawirus jest niczym w porównaniu z Biedronką🤣
bDgABDdT
Olo
2 tyg. temu
A dlaczego wyrzucić a nie zwrócić do sklepu?
Niuniu
2 tyg. temu
O nieeee, nie wyrzucę. Zaniosę do sklepu i zażądam zwrotu pieniędzy! Bo nie po to kupowałem by wywalać pieniądze do kosza!
mysza
2 tyg. temu
Pewnie mięso POchodzi z zagranicy , ametka POdrobiona .
Piove
2 tyg. temu
Zostawmy zwierzęta w spokoju, niech żyją... Warto spróbować diety wegańskiej
Bla, bla
2 tyg. temu
No tak, ale ktoś odpowiada za dopuszczenie danego produktu do sprzedaży,niezależnie od tego czy to żywność, czy lek. Gdyby porządnie karano za to te instytucje, to może aż tyle by tego nie było. Może w tym kierunku trzeba zmienić też prawo.
Migel
2 tyg. temu
Mam wyrzucić do śmieci?Kto odda pieniądze?Może niech Sanepid zacznie wreście działać i nałoży karę na dystrybutora. Powiedzmy,że mam tatara na paragonie,to automatycznie powinienem otrzymać odszkodowanie np 10tys W razie spożycia,natychmiastowe przewiezienie,oraz leczenie w prywatnej klinice.Na koszt dzeronimo
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić