Heroiczny gest niemłodego wilka. Jakimowicz ruszył seniorce na pomoc

57

Jarosław Jakimowicz w najnowszej odsłonie programu "W Kontrze" opowiedział przejmującą historię. Dziennikarz TVP Info był świadkiem znieczulicy społeczeństwa wobec starszej schorowanej osoby.

Heroiczny gest niemłodego wilka. Jakimowicz ruszył seniorce na pomoc
Jarosław Jakimowicz nie ukrywał poruszenia (Twitter)

Jarosław Jakimowicz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy TVP Info. Prowadzący zasłynął już wieloma kontrowersyjnymi zachowaniami w programach nadawanych na antenie telewizji publicznej. Wśród nich było m.in. podziękowania dla Antoniego Macierewicza, czy złapanie za sukienkę Magdaleny Ogórek. Tym razem było jednak zupełnie inaczej.

Jakimowicz postanowił podzielić się na antenie historią z jego życia prywatnego. Prowadzący "W Kontrze" był świadkiem przykrej sytuacji, która rozegrała się podczas ulewy na ulicy Wałbrzyskiej w Warszawie. Starsza kobieta jechała tam na wózku inwalidzkim z zakupami. Aby ochronić się przed deszczem, miała ubrany na głowie zwykły karton. Wtedy niedaleko niej na przystanku zatrzymał się autobus. Widzący sytuację ze swojego samochodu dziennikarz był przekonany, że niepełnosprawna otrzyma zaraz pomoc.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niestety nikt z przechodniów nie pomógł kobiecie na wózku. Na dodatek jedna osoba zatrzymała się za nią i zaczęła robić jej zdjęcia telefonem. Załamany Jakimowicz zostawił samochód na środku drogi i wyszedł na zewnątrz. Wtedy wyraził zniesmaczenie wobec zachowania fotografującej. Następnie chwycił za wózek inwalidzki i odwiózł niepełnosprawną do pobliskiego budynku, gdzie mieszkała.

Po tych kałużach zaciągnąłem babcię do klatki. Proszę państwa przerażający widok. Widok, który był dla mnie widokiem niemocy i znieczulicy ludzkiej - mówił Jakimowicz.

Opublikowane na Twitterze wideo spotkało się ze zróżnicowanym odbiorem. Wiele osób zarzuciło prowadzącemu, że opowiedziana historia jest przez niego zmyślona i opowiedziana, aby postawić go w dobrym świetle. Inni zwrócili za to uwagę na powszechność problemu znieczulicy, o której mówił Jakimowicz.

Nie każdy bohater nosi pelerynę! - napisał komentujący.
Ten Jakimowicz to jest bohater narodowy! Brawo - zadrwił inny internauta.
Zobacz także: Rzeczniczka Porozumienia o podwyżkach dla polityków. Ma pomysł
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić