Hit YouTube'a. Miliony ludzi oglądało ten wyczyn. To nie jest kreskówka

9

David Blaine dokonał niezwykłego wyczynu, o którym wielu może tylko pomarzyć. Przeleciał nad pustynią w Arizonie w USA, trzymając się wielkich, kolorowych balonów wypełnionych helem.

Hit YouTube'a. Miliony ludzi oglądało ten wyczyn. To nie jest kreskówka
David Blaine (YouTube, David Blaine)

David Blaine przeleciał nad pustynią w stanie Arizona na terenie USA. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna użył do tego pięćdziesięciu wielkich, kolorowych balonów wypełnionych helem. Iluzjonista dokonał spektakularnego wyczynu 2 września.

Wydarzenie było transmitowane na żywo na YouTubie. Śmiałek od startu do lądowania przebywał w powietrzu godzinę. Jego celem było osiągnięcie wysokości około 5 i pół kilometra. Finalnie udało mu się wzlecieć jeszcze wyżej. Amerykanin wspomagał się maseczką z tlenem. Najwyższy uzyskany poziom to niespełna 7,6 kilometra.

Na samym końcu próby mężczyzna odczepił się od balonów. Spadając, otworzył spadochron i następnie bezpiecznie wylądował na ziemi. Stamtąd zabrał go helikopter, który obserwował go z powietrza. Potem Blaine powrócił na miejsce startu, gdzie powitała go córka i zespół pomocników. 3-godzinne wideo przedstawiające przygotowanie do wyczynu i jego transmisję "na żywo" w ciągu niespełna doby obejrzało ponad 6 milionów ludzi.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić