Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Hobbity istniały naprawdę? Niesamowite odkrycie archeologiczne

30
Podziel się:

Niesamowite skamieniałości ukazujące szybką ewolucję ssaków po wyginięciu dinozaurów dowodem na istnienie hobbitów? Archeolodzy mieli jednoznaczne skojarzenia.

Hobbity istniały naprawdę? Niesamowite odkrycie archeologiczne
Filmowe chatki hobbitów z "Władcy Pierścieni". (Pixabay)

Choć nazwano je na cześć jednego z hobbitów JRR Tolkiena, o prehistorycznym ssaku, który pojawił się krótko po wyginięciu dinozaurów, trudno powiedzieć, by przypominał maleńkie humanoidy o włochatych łapach ze Śródziemia. Zwierzę to przypominało raczej dzisiejszego tygrysa jednak w znacznie większych rozmiarach. Ze względu na "napompowane" lub "opuchnięte" trzonowce zwierzęcia, badacze nazwali je Beornus honeyi, na cześć Hobbita Beorna.

Był to jeden z pierwszych ssaków, który rozwinął się chwilę po wyginięciu dinozaurów. Oprócz tego znaleziono szczątki dwóch innych zwierząt - Miniconus jeanninae i Conacodon hettingeri, które jako jedne z pierwszych rozwijały się na lądzie po dinozaurach. Wszystkie stworzenia należą do nowej grupy, która obejmuje zbiór ssaków łożyskowych zwanych archaicznymi kopytnymi, prymitywnych przodków dzisiejszych ssaków kopytnych, takich jak konie, słonie, krowy i hipopotamy.

Paleontolodzy z University of Colorado w Boulder odkryli części kości i zębów żuchwy, które dostarczają wielu informacji o tym, jak ssaki te mogły wyglądać i jaki tryb życia prowadziły. Masowe wymieranie dinozaurów miało rozpocząć "nową erę ssaków", to to podobno pierwsze z nich .

Zespół badaczy zbadał zęby i kości żuchwy 29 gatunków kopytnych z tej samej rodziny zwierząt, aby określić różnice anatomiczne między gatunkami. Okazało się, że są genetycznie powiązane z innymi archaicznymi kopytnymi szczątkami z wczesnego paleocenu z zachodu USA. Wyniki badań opublikowano w Journal of Systematic Palaeontology.

Zobacz także: Dron przeleciał nad wypadkiem. Nagranie lubuskiej policji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
Dughfjh
9 miesięcy temu
Nie Hobbity tylko Hobbici.
Panoramix
9 miesięcy temu
Artykuł na poziomie pytania, co było pierwsze , piersi czy mleko? Kto się interesuje biologia wie, ale tutaj to tajemnica nie do rozwiązania.
Klos
9 miesięcy temu
A świstak siedzi bo sreberka były kradzione
Hobbit
9 miesięcy temu
Ja jego. Jak można nie znać postaci i pisać o tym artykuł.
Zaściankowiec...
9 miesięcy temu
Amerykańscy naukowcy udowodnią każdą tezę.
Liwia
9 miesięcy temu
Beorn to człowiek, który zmieniał się w niedźwiedzia, a nie hobbit. Najpierw trzeba dowiedzieć się podstawowych informacji, a potem pisać.
Darq
9 miesięcy temu
Kto wymyślił że Beorn był hobbitem?
Dracul
9 miesięcy temu
Broń nie był hobbitem!
Andrzej z Gli...
9 miesięcy temu
Nie mogę doszorować patelni po smażeniu kotletów. Ktoś coś?
pawel
9 miesięcy temu
no i te hobbity zbudowały Puma Punku, Baalbek , że o rysunkach na Nazca nie wspomnę
RudyMnich
9 miesięcy temu
Beorn to nie był hobbit tylko człowiek zmieniający się w niedźwiedzia
SuperGość
9 miesięcy temu
Oglądałem onegdaj na Discovery program poświęcony wszystkim liniom rozwoju istot humanoidalnych i oprócz normalnych wzrostem człekokształtnych będących formami przejściowymi omawiali tam również odkrycia dotyczących istot tworzących ciekawe cywilizacje a odbiegających wzrostem (od olbrzymów powyżej 2,5 m jak i karłów o wzroście poniżej 1m )i równolegle zamieszkujących tereny. Z tego co zapamiętałem to właśnie tylko szczątki humanoidów o wzroście karłów i resztki ich kultury odkryto jako odosobnione w grotach na jakiejś wyspie.
...
9 miesięcy temu
Beorn nie jest Hobbitem.
Pozdrawiam se...
9 miesięcy temu
Witam, bardzo proszę redaktorów z zapoznaniem się z zasadami polskiej pisowni i gramatyki oraz logiki. Treść waszego artykułu kompletnie nie odpowiada treści . Wstyd!!! Pozdrawiam
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić