aktualizacja 

Horror na bagnach. Lasy Państwowe pokazały wideo

16

Na terenie leśnictwa Dobre w województwie kujawsko-pomorskim doszło do dramatycznej sytuacji. Straż pożarna musiała interweniować, aby uratować łosia, który utknął w bagnie. Do sieci trafiło nagranie wideo z akcji ratunkowej.

Horror na bagnach. Lasy Państwowe pokazały wideo
Strażacy uratowali łosia (Facebook)

Polscy leśnicy prężnie działają w mediach społecznościowych. Konta rozmaitych nadleśnictw budzą zainteresowanie internautów z całej Polski.

Autorzy wpisów regularnie zamieszczają fotografie zwierząt i roślin oraz często dzielą się ciekawostkami. Udowadniają tym samym, że lasy na terenie Polski kryją wiele niesamowitych tajemnic.

Tym razem Lasy Państwowe zamieściły nietypowy, jak na ich konto post. Na terenie leśnictwa Dobre w województwie kujawsko-pomorskim łoś utknął w bagnie. Sytuacja była bardzo poważna. Podjęto decyzję o wezwaniu straży pożarnej. Na Facebooku pojawił się materiał wideo pokazujący kulisy akcji ratunkowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To wyraz pogardy". Schetyna komentuje "aferę mięsną"

Strażacy uratowali łosia

Strażacy stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Łoś znajdował się w bagnie od pewnego czasu i był wyczerpany oraz roztrzęsiony. Na niekorzyść działała również pora dnia, gdyż z każdą minutą robiło się coraz ciemniej. Choć łoś jest obecnie największym gatunkiem ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych, to nie dałby rady sam wydostać się na ląd.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy z OSP Nowe. Druhowie pracowali w błocie i grzęzawisku. Pomimo ekstremalnie trudnych warunków za wszelką cenę chcieli uratować łosia. W akcji ratunkowej użyto szerokich pasów, które przeciągnięto pod brzuchem łosia. Następnie ochotnicy przy współudziale łowczego Koła Łowieckiego "Przyjemność" wyciągnęli zwierzę na twardy grunt.

Łoś został uratowany, dzięki zorganizowanej akcji ratunkowej. Po wyjściu z bagna zwierzak stanął na nogi, rozejrzał się i odszedł w bezpieczne miejsce.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić