aktualizacja 

Hunter Biden znów nabroił? Chodzi o zboże z Ukrainy

Hunter Biden był zaangażowany w jeden z projektów Burisma Holding. Zakładał eksport zboża z Ukrainy do Chin. Doniesienia o tym projekcie pojawiły się niedługo po tym jak Chiny zostały oskarżone przez USA o gromadzenie pszenicy.

Hunter Biden znów nabroił? Chodzi o zboże z Ukrainy
Hunter i Joe Biden (Getty Images)

Hunter Biden od 2014 r. był zaangażowany w Burisma Holding. Jeden z projektów rozpoczęty w 2018 roku zakładał eksport zboża z Ukrainy do Chin. Dowody na tę działalność znaleziono w jednym z laptopów syna prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Hunter Biden zaangażowany w eksport zboża

Podpis syna prezydenta znalazł się na dokumentach z dnia 27 lipca 2018 r., Oprócz Huntera siedmiu innych członków rady dyrektorów Burisma upoważniło swojego doradcę, Wadyma Pożarskiego, do "reprezentowania przed wszystkimi chińskimi potencjalnymi udziałowcami".

Na laptopie Huntera nie znaleziono żadnej wzmianki czy kiedykolwiek wysłano zboże do Chin. Doniesienia o projekcie pojawiły się kilka tygodni po tym, jak administracja Joe Bidena oskarżyła Chiny o gromadzenie pszenicy w obliczu kryzysu żywnościowego związanego z inwazją Rosji na Ukrainę. Prezydent Biden już w marcu mówił o tym, że wojna poważnie zaszkodzi dostawom pszenicy, ponieważ Rosja i Ukraina wspólnie odpowiadają za około jedną czwartą światowego eksportu.

Hunter wystąpił z zarządu Burisma w kwietniu 2019 r. W tym samym czasie jego porzucony laptop został odnaleziony w serwisie w Delaware. Badanie laptopa przeprowadzone przez The Post ujawniło, jak wiele zagranicznych interesów prowadził Hunter Biden, gdy jego ojciec był w administracji Baracka Obamy.

W wiadomościach dotyczących projektu wielokrotnie przewija się nazwisko Pożarskij. Doradca to ten sam agent, który wysłał Hunterowi e-mail z podziękowaniem za przedstawienie go ówczesnemu wiceprezydentowi Bidenowi w kwietniu 2015 roku. Z innych dokumentów z laptopa wynika, że ​​Pożarski został zaproszony na kolację zaaranżowaną przez Huntera, aby Biden mógł spotkać się ze swoimi zagranicznymi partnerami biznesowymi z Ukrainy, Rosji i Kazachstanu.

Administracja Bidena "kategorycznie zaprzecza" spotkaniu Bidena i Pożarskiego. W sprawie Huntera wciąż prowadzone jest śledztwo w Departamencie Sprawiedliwości. Nie wiadomo kiedy zostaną opublikowane jego wyniki.

Zobacz także: Kaczyński przerwał objazd po kraju. "Uciekł"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić