Jakub Artych
Jakub Artych| 

Imigranci z Niemiec do Polski. Wąsik ma radę dla Tuska

75

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że w ramach paktu migracyjnego polski rząd zgodził się już na przyjęcie z Niemiec tysięcy migrantów. Jedni internauci piszą, że chodzi 3,5 tys., a inni że o 4 tys. Głos w tej sprawie zabrał teraz Maciej Wąsik.

Imigranci z Niemiec do Polski. Wąsik ma radę dla Tuska
Imigranci z Niemiec do Polski. Wąsik ma radę dla Tuska (PAP)

W ostatnim czasie głośno jest o imigrantach, którzy trafiają z Niemiec do Polski. Niemiecka policja federalna podała w oficjalnym komunikacie, że w ciągu pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku miała do Polski "deportować" 178 imigrantów. Łączna liczba osób, które trafiły do naszego kraju to 3578.

Polska jest zobowiązana do przyjmowania na swoje terytorium cudzoziemców z innych państw członkowskich. Przepisy te określają, który kraj unijny jest odpowiedzialny za rozpatrzenie wniosku azylowego, przy jednoczesnym zastosowaniu zasady wskazania państwa pierwszego wjazdu.

Głos w tej sprawie zabrał teraz Maciej Wąsik, który uważa, że na granicy polsko-niemieckiej powinny pojawić się stałe posterunki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężna fala upałów w Grecji. "Mały lockdown" przez ekstremalne temperatury
Wydaje się, że niezbędne są stałe posterunki Straży Granicznej i Policji na przejściach na naszej granicy zachodniej, w celu zapobiegania nielegalnej migracji do Polski ze strony Niemiec. Czy Tusk się na to zdecyduje? - napisał w sieci Maciej Wąsik.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wrócą kontrole?

Według danych Straży Granicznej do Polski, w ramach readmisji, porozumiewania Dublin III oraz innych umów i porozumień w 2021 roku przekazano 576 cudzoziemców. Rok później było to 927 osób, zaś w 2023 roku - 1567.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową p.o. rzecznika prasowego Straży Granicznej mjr Andrzej Juźwiak, wpływ na ten wzrost ma presja migracyjna.

Warto mieć też na uwadze tymczasowe przywrócenie kontroli granicznych - przekazał.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić