Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Iranka źle założyła hidżab. Wstrząsające, co jej zrobiła policja

47
Podziel się:

Irańscy policjanci w bulwersujący sposób potraktowali jedną z mieszkanek kraju. Przyczyną, dla której została zaatakowana przez funkcjonariuszy, było założenie przez nią hidżabu w niewłaściwy sposób. Teraz 22-latka przebywa w szpitalu, a lekarze załamują ręce.

Iranka źle założyła hidżab. Wstrząsające, co jej zrobiła policja
Iranka została zaatakowana przez funkcjonariuszy policji. Powód jest wstrząsający (Getty Images, Morteza Nikoubazl/NurPhoto)

Jak informuje portal "The New Arab", ofiarą brutalnych policjantów jest Mahsa Amin. 22-latka została zaczepiona przez funkcjonariuszy policji, kiedy odwiedzała mieszkających w Teheranie bliskich.

Policjanci zaatakowali Irankę. Powód skrzywdzenia 22-latki bulwersuje

Przyczyną, dla której Mahsa Amin została aresztowana, było noszenie przez nią hidżabu w "niewłaściwy" – jak uznali funkcjonariusze – sposób. Mimo protestów brata 22-latki policjanci zabrali ją do aresztu przy ulicy Vozara.

Policjanci zapowiadali, że dadzą 22-latce lekcję "skromności", a już za godzinę będzie mogła wrócić do domu. Jednak zamiast pouczyć aresztowaną czy ukarać w jakikolwiek sposób zgodny z prawem, funkcjonariusze brutalnie ją pobili.

Mahsa Amin miała tak ciężkie obrażenia, że wystąpiły u niej objawy wstrząśnienia mózgu. Brutalność funkcjonariuszy doprowadziła do tego, że nerki 22-latki funkcjonują z trudem, uszkodzono również jej serce.

Po przewiezieniu 22-latki do szpitala lekarze stwierdzili, że nie są w stanie jej pomóc. Zdecydowali się na razie wprowadzić pacjentkę w stan śpiączki klinicznej. Sami funkcjonariusze policji zaprzeczają, aby cokolwiek zrobili Amin. Twierdzą, że młoda kobieta po przewiezieniu na komendę doznała ataku serca, jednak nie z ich winy.

Noszenie hidżabu jest prawnym obowiązkiem kobiet w Iranie od 1979 roku. Przestrzegać go muszą nie tylko dorosłe, lecz także dziewczynki od 9. roku życia. Jeśli się do niego nie stosują, narażają się nie tylko na problemy ze strony policjantów, lecz nawet stanie się ofiarą ich brutalnej napaści – to właśnie miało miejsce w przypadku Amin.

Zobacz także: Zobacz też: Dziwna moda wśród Iranek. Chodzi o ich nosy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
wikary
miesiąc temu
A kiedy w Polsce PIS utworzy wspólnie z klerem Policję Moralności !
reżim PiSPO
2 miesiące temu
Za to że pojedziesz 10/h więcej Komuniści z PiSPO zrujnują ci życie i odbiorą majątek
Fred
2 miesiące temu
To tak jak w Polsce za źle założenie maski
ewq
2 miesiące temu
W USA policja nie zabija ludzi podczas interwencji.
Tata
2 miesiące temu
Araby to samo zło !!!
Dama
2 miesiące temu
Patriarchat to zło!
Fakty
2 miesiące temu
Teorie spiskowe są propagowane przez prawicowo religijnych radykałów i fundamentalistów z Watykanu oraz ludzi utożsamiających się z elitami z czasów feudalnych na przykład Patrycjusze i arystokracja (np Donald Trump, Janusz Korwin itd). Nie podoba im się, że feudalizm się skończył i chrześcijaństwo nie jest formą indoktrynacji i propagandy feudalizmu oraz, że religia już nie jest formą kontroli każdego aspektu życia społecznego. A równość płci i równość klasowa to koszmar dla nich! I robią co się da żeby odzyskać dawny świat oraz utrzymać status quo za wszelką cenę i o to cała prawda o teoriach spiskowych oraz kto i dlaczego je głosi i co tak naprawdę kryje się pod przykrywką ocalenia świata przed globalistami i innymi elitami!!
Prawda
2 miesiące temu
Tolerancja polega na respektowaniu cudzych poglądów lub zachowań, chociaż się z nimi nie zgadzamy. Tak rozumiana tolerancja nie może być jednak nieograniczona. Karl M. Popper, autor dzieła uważanego za ewangelię demokracji (“Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie”, t. I, Warszawa 1993), sformułował tzw. paradoks tolerancji, według którego ludziom nietolerancyjnym nie może przysługiwać prawo do tolerancji. Tak należy postąpić właśnie “w imię tolerancji”, gdyż w przeciwnym razie ludzie ci zniszczą jej rzeczników, a wraz z nimi upadnie tolerancja. Podobny pogląd wyraził wybitny uczony dominikanin, prof. J.M. Bocheński z Fryburga: “Tolerancja, która toleruje własnych wrogów, nie może się ostać” (“Sto zabobonów. Krótki filozoficzny słownik zabobonów”, Kraków 1992).
Lolo
2 miesiące temu
Profesor Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją oraz przed cofnięciem Europy do średniowiecza i NSDAP. Ale nikt nie wcielił jego rad w życie. Skrajna prawica i fanatycy religijni są tacy sami na całym świecie. Obojętnie czy to Izrael czy Polska czy Pakistan czy Indie!
Mike
2 miesiące temu
Na lewą stronę, tył na przód czy do góry nogami? Może szczeline było widać. Szok. Trzeba uszkodzić bylo jej nerki i serce.
Tyle
2 miesiące temu
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili. Mówi wam coś ten werset Koranu?
Wierzący
2 miesiące temu
Chroń Panie Boże Polskę przed islamem, tą pseudoreligią siejącą zło, nienawiść i terroryzm
telewidz
2 miesiące temu
U nas jest niezwykła tolerancja. Cnoty niewieście są na razie w fazie określania.
okil
2 miesiące temu
Raszpla lempart nie jedzie tam protestować?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić