Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Kobiety nie będą już występować w reklamach. Wszystko przez ten klip

33
Podziel się:

Irańskie władze wprowadziły zakaz, o którym zrobiło się głośno w mediach na całym świecie. Na mocy prawa o czystości kobiety nie będą mogły występować w reklamach telewizyjnych. Powodem decyzji ma być jeden z wyemitowanych niedawno klipów.

Kobiety nie będą już występować w reklamach. Wszystko przez ten klip
Irańskie władze po emisji reklamy podjęły stanowcze kroki (Twitter)

Irańskie władze po raz kolejny pokazały bezwzględność w interpretacji obowiązujących w Iranie przepisów. Ministerstwo kultury Iranu ogłosiło zakaz występowania kobiet w reklamach w liście wysłanym do irańskich szkół artystycznych i filmowych oraz agencji reklamowych. To kolejny restrykcyjny przykład łamania praw kobiet w tym kraju.

Dziwić może powód wprowadzenia zakazu. Niedawno w irańskich stacjach telewizyjnych pojawił się spot reklamowy lodów na patyku. Główną rolę w klipie zagrała kobieta, która rozkoszowała się chłodnym deserem podczas przejażdżki swoim samochodem. Ponadto bohaterka miała ubraną na głowie czerwoną chustę, jednocześnie nie zasłaniając twarzy.

Spot miał zostać uznany przez irańskie władze za bardzo kontrowersyjny. To właśnie z tego powodu miano podjąć decyzję o zakazaniu udziału kobiet w reklamach w przyszłości. Ponadto złożono również pozew przeciwko firmie Domino. Rządzący stwierdzili, że reklama "jest sprzeczna z zasadami przyzwoitości publicznej", "obraża wartości kobiet" oraz prowadzi do "promocji niemoralności" w społeczeństwie.

Surowe prawo Islamu

Obowiązujące w Iranie prawa oparte są na zasadach Islamu. Te jasno określają jak powinna ubierać się kobieta, co rządzący nakazują przestrzegać. Chodzi przede wszystkim o noszenie hidżabu. Ten stał się obowiązkowym elementem garderoby po rewolucji islamskiej w 1979 r. Kobiety zaniedbywały jednak ten obowiązek, dlatego 5 lipca bieżącego roku nakaz został bardzo zaostrzony. Aktualnie obywatelki Iranu muszą nosić chusty zakrywające włosy, szyję i ramiona.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
lolek
2 miesiące temu
Kiedy prawo religijne staje się prawem państwowym budzą się upiory szaleństwa. Prawa religijne pochodzą w większości od prymitywnych ludów pustynnych trudno się za tym dziwić ich prymitywnej opresyjności.
Sabat
2 miesiące temu
No i w czym problem ? Po prostu niech przestana być zacofani mamy XXI wiek
fioletta
2 miesiące temu
Komentujący ten temat mam prośbę, czytajcie ze zrozumieniem i proponuję poczytać historii. Piszecie bzdury aż zęby bod tego wypadają.
Brother
2 miesiące temu
Jeżeli ktoś wierzy w Boga i jego atrybuty nie powinien się leczyć . Jest to bowiem ucieczka przed śmiercią czyli początkiem nowego szcześliwego życia wiecznego.Tym neguje boskie wyroki,i boi się życia wiecznego,który jest celem jego życia. Prawica i kapłaństwo na całym świecie prezentuje taką ortodoksyjną postawę ale prawdopodobnie tylko wobec innych,bo sami zrobią wszystko by jak najdłużej pozostać na ziemi."Bóg tak chciał" , "Niech się dzieje wola boga.... jest zaprzeczeniem pojęcia "wolnej woli" która i tak nie istnieje bo człowiekiem kieruje mózg zależny od wielu warunków tych świadomych i podświadomych
Miastowy
2 miesiące temu
Nie tylko chore dzieci ale rowniez wypadki, nowotwory, zawaly, katasrofy itd to dopusty Boze wiec idąc torem myślenia najjjki (aktywistki pro life) i religijnych radykałów powinnismy zliwkwidować cała sluzbe zdrowia i ratownictwo zeby nie przeciwstawiac sie Woli Bozej. Drodzy lekarze, szczegolnie ci z klauzula sumienia jesli kiedys przyszlo by wam ratowac te Pania to pamietajcie ze bedziecie dzialac wbrew Bogu a to grzech ciezki.
Gentelman
2 miesiące temu
elity i kapłaństwo potępiają ludzi za to, że chcą mieć przyjemność z seksu zamiast robienia tego tylko w celu mnożenia potomstwa. Seks służy nie tylko prokreacji. Seksualność człowieka jest bardziej złożona niż u zwierząt. A ona chce upodobnić seksualność człowieka do zwierząt. To u zwierząt w dziczy jest tak, że samica nie ma możliwości usunięcia ciąży i często jest zapładniana wbrew swojej woli a płody w brzuchu ma nosić i niech poród zrobi z niej kalekę albo ją zabije.
Dark
2 miesiące temu
W krajach typu iran Przecież dla was konserwatystów dziecko nie jest człowiekiem, a człowiekiem będzie jak dorośnie. Po drugie dla was przemoc domowa to wewnętrzne sprawy rodziny a żona i dzieci to własność mężczyzn oraz, że rodzice mają prawo bić dzieci bo są ich i będą je bić ile zechcą bo są ich oraz uznajecie, że dzieci to dzikusy które trzeba za wszelką cenę cywilizować oraz, że dzieci mają złą wolę i trzeba im narzycić,, dobrą wolę " czyli ślepe posłuszeństwo. I popieracie autokratyczne wychowanie czyli jednostronna komunikacja rodzić dziecko. Czyli dziecko ma same nakazy, zakazy i rozkazy od rodziców i rodziców nie obchodzą uczucia, potrzeby i zdolność dziecka, dziecko ma być posłuszne oraz, że dziecko nie ma prawa głosu w żadnej sprawie rodzinnej a przede wszystkim w sprawach, które bezpośrednio dityczą dziecka. Poczytajcie sobie stylach wychowawczych i jakie style wychowawcze występują w rodzinach konserwatywnych a jakie w tzw liberlanych. Poczytajcie sobie o demokratycznym stylu wychowawczym.
Kowalski
2 miesiące temu
Teorie spiskowe są propagowane przez prawicowo religijne środowiska po To żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę. Teorie spiskowe propagują ludzie o światopoglądzie skrajnue prawicowym, którzy chcą cofnąć świat w rozwoju do czasów feudalnych i żeby świat był takim jakim był przed rewoluchą francuską i rzezią hugenotów
Fakty
2 miesiące temu
Cała prawda o konserwatystach i religijnych fundamentalistach na całym świecie : 1.są tolerancyjni tylko dla własnej odmiany nietolerancji. 2.Powołują się na wolność, równość tolerancję i demokrację (którą nazywają demoracją) i chcą żeby postępować z nimi według tych wartości chociaż są ich przeciwnikami . Oczekują tolerancji dla nietolerancji oraz oczekują od innych tolerancji a sami są nietolerancyjni. Ilsam, buddyzmu, judaizm, chrześcijaństwo itd religijni fundamentaliści i konserwatyści są tacy sami na całym świecie nienawidzą wszystkich i siebie nawzajem.
Pis Standardy...
2 miesiące temu
cała prawda o Pis! I ich standardy moralne! wy katolicy nie jesteście chrześcijaninami, bo Chrystus zakazał zabijania nawet w obronie własnej i tak robili ci pierwsi chrześcijanie! Po drugie chrześcijaństwo nakazuje cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek oraz wybaczać i zapomniać wszystko i kochać swojego kata (cierpieć na syndrom Sztokholmski), być niewolnikiem, podnóżkiem itd! A wy katolicy innym nakazujecie żeby wam wszystko wybaczać, żeby inni dawali sobą pomiatać a sami zamiast postępować zgodnie ze swoją wiarą nawet gdy jest to niewygodne to powołujecie się na wartości i ideologie sprzeczne z waszą wiarą. konserwatyści i wierzący(ŻYDZI, MUZUŁMANIE, BUDDYŚCI, HINDUSI, CHRZEŚCIJANIE ITD) : 1. Bierzecie zasiłki i mieszkacie w mieszkaniach socjalnych i bierzecie stypendia, chociaż socjal to pomysł środowisk lewicowych i świeckich! 2. Korzystacie z praw pracowniczych, przepisów chroniących przed dyskryminacją itd (zamiast cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek), Chodzicie do szkół państwowych chociaż to pomysł środowisk lewicowych i świeckich w celu tępienia ciemnoty i zacofania i zabobonu! 3. Przywłaszczacie sobie powszechną edukację (szkoły państwowe) chociaż to pomysł środowisk lewicowych i świeckich! 4. Odmawiacie ludziom sprzedaży :prezerwatyw i innych rzeczy bo są sprzeczne z waszą religią i światopoglądem! (klauzula sumienia i deklarację) zamiast nie wykonywać zawodów polegających na robieniu rzeczy niezgodnych z waszymi wartościami! 5. Powołuje się na wolność, równość tolerancję i demokrację chociaż jesteście ich przeciwnikami! 6. Jak ktoś wam wygranie, że Wasze,, miłój bliźniego" otwartości na drugiego człowieka i szacunek dla drugiego człowieka jest tylko w teorii. A w praktyce wygląda, tak : niekatolick i osoba nie będąca katolikiem to gorszy sort, którego za wszelką cenę z niego trzeba przerobić na was oraz jak ktoś się nie nawróci to go zniszczycie oraz nawet siebie na wzajem żrecie! A WYGARNIĘCIE TEGO FAKTU O OTWARCIU NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA I MIŁÓJ BLIŹNIEGO ZAWYWACIE POWOŁYWANIEM SIĘ NA CHRZEŚCIJAŃSTWO A TO TYLKO WYGARNIĘCIE WASZEJ OBŁUDY I HIPOKRYZJI. BO CHRZEŚCIJAŃSKIE I KATOLICKIE ORAZ KONSERWATYWNE WARTOŚCI NAJLEPIEJ NARZUCIĆ INNYM , A SAMEMU KORZYSTAĆ Z WARTOŚCI LEWICOWYCH I ŚWIECKICH BO TAK WYGODNIE! To opis standardów PiS i innych prawicowo religijnych radykałów bez względu na kraj i wyznanie.
Warszawiak
2 miesiące temu
Ale znając Czarnka i Bąkiewicza, Janusza Korwina i innych to za niedługo każdy nie katolik oraz osoba o światopoglądzie przeciwnym niż katolicko-konserwatywno-nacjonalistyczym będzie płonąć na stosach lub państwo otworzy obozy, gdzie będzie się zabijać i torturować każdego, kto odstaje od katolicko-nacjonalisyczno-konserwatywnej wizji pis, konfederacji, republikanów, Korwina, Bąkiewicza, Czarnka i tej antypolki i antypatriotki Kaji Godek, którą opłaca ordo luris a ordo luris jest opłacane przez Kreml czyli Putina!
Nauczyciel
2 miesiące temu
Od momentu poczęcia jest zygota potem embrion a potem płód! Od momentu narodzin do pierwszego miesiąca życia po narodzinach jest noworodek potem niemowlę a dziecko jest od drugiego roku życia po narodzinach! (źródło tej prawdy to podręcznik do nauki biologii)! Nie ma czegoś takiego jak dziecko nienarodzone. Dziecko nienarodzone to poprawne politycznie określenie na embrion a potem płód, którego używa się w mediach itd po po pierwsze dziecko nienarodzone brzmi ładnej niż po imieniu zygota potem embrion a potem płód. A po drugie jest poprawne politycznie i bardziej emocjonalne.
Cywilizowany
2 miesiące temu
Kościół, chrześcijaństwo i kulturę łacińską narzuciły Polsce te same państwa, które teraz nazywają się Unią Europejską i oczekują od nas zmian światopoglądowych poprzez wyzbycie się kultury łacińskiej i chrześcijaństwa narzuconego nam przez nich na nowoczesność i świeckość. Kiedyś każde państwo europejskie miało własną kulturę i każdy kraj miał inną religię jako forma inwigilacji i kontroli każdego aspektu życia społecznego (inna u Słowian, inna u starożytnych Greków i rzymian, inna u Niemców) a potem cała Europa zrzekła się swoich pogańskich wierzeń i swoich kultur na rzecz chrześcijaństwa i kultury łacińskiej i feudalizmu i Europa przyjęła wschodnie religie (judaizm, chrześcijaństwo, islam). I pojawił się uniwersalizm średniowieczny, czyli w każdym kraju europejskim ten sam język urzędowy czyli łacina (zamiast języków ojczystych np Polski w Polsce, francuski we Francji), ten sam ustrój społeczno kulturowy czyli feudalizm i kultura łacińska i każdy aspekt życia społecznego był kontrolowany przez religię, której główna siedziba znajduje się w Watykanie(a republikanie, prawica, narodowcy, fundamentaliści z Watykanu chcą żeby cała Europa znowu była feudalno chrześcijańska i żeby zamiast globalizmu był uniwersalizm średniowieczny i dlatego propagują teorie spiskowe żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę i o to cała prawda o teoriach spiskowych oraz kto i dlaczego je głosi i co tak naprawdę kryje się pod przykrywką ocalenia świata przed globalistami, straszeniem masonami głównie przez Kościół katolicki co się boi konkurencji)! I teraz świat się cywilizuje =laicyzuje i kończy się era patriarchatu i religijnej indoktrynacji. Ale pis chce żeby w Polsce było jak w Putinowskiej Rosji i Unii Europejskiej na zasadach starego testamentu. A w czasach starego testamentu kamienowali każdego, kto nie zawał hetero normatywnego małżeństwa do 21 roku życia i co robiono z ludźmi za nieprzestrzeganie szabatu. Poczytajcie sobie o wybrykach talibów w Afganistanie oraz o tym co wyczynia skrajna prawica oraz żydowscy fundamentaliści w Izraelu. Czy chcecie świata z prawami człowieka, świeckiego i wolnego od zabobonu czy Europę zniewoloną przez fanatyków patriarchalnych religii ze wchodu (islam, judaizm, chrześcijaństwo) i zabobonów oraz inkwizycji, niewolnictwa kamienowania itd! Nie dajmy się cofnąć do średniowiecza, nie dajmy się cofnąć do czasów starego testamentu, nie dajmy zrobić z nas europejskich ludzi drugiego Afganistanu.
Mia Mia
2 miesiące temu
Mia Khalifa ciągnie doskonala
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić