Nagranie z Rosji. Niepokojące, co tam się obecnie dzieje
Trwa agresja Rosji w Ukrainie. Niektórzy twierdzą, że obarczanie mieszkańców tego kraju winą za wojnę, jest nieuprawnione. "To wojna Putina, nie Rosjan" - podnoszą. Tymczasem w sieci pojawiło się nagranie z jednego z centrów handlowych w Kazaniu. Na swoim Twitterze udostępniła je Katarzyna Lubnauer. - Mnie to przeraziło - podkreśla posłanka opozycji.
Katarzyna Lubnauer udostępniła na Twitterze materiał, który został zarejestrowany w centrum handlowym w Kazaniu. To leżąca przy ujściu Kazanki do Wołgi stolica republiki Tatarstan.
Przeczytaj także: Niczego się nie wstydzą. Próbują wywozić z Ukrainy pieniądze i antyki
Wojna na Ukrainie. Katarzyna Lubnauer wstrząśnięta sytuacją w Rosji
Na filmie, który pierwotnie opublikował Shaun Walker, dziennikarz "The Guardian", pokazano pozdrowienie wykonywane przez grupę młodych ludzi. Jak podkreślił Walker, noszą oni symbol kojarzony z rosyjską armią - słynne "z", a adresatami oddawanego przez nich hołdu są właśnie żołnierze.
Oglądając ten film, na którym młodzi ludzie z centrum handlowego w Kazaniu wykonują pozdrowienie, nosząc logo rosyjskiej armii, czyli przekrzywione Z, a potem patrząc na zdjęcia z Mariupola (miasto na Ukrainie, w którym zbombardowano szpital położniczy i dziecięcy – przyp. red.), trudno nie czuć się źle – podkreślił Shaun Walker (Twitter).
Przeczytaj także: Ukraińcy radośnie pobiegli do rosyjskich czołgów. Oto co z nich zostało
Posłanka Lubnauer przyznała, że podziela zdanie dziennikarza "The Guardian". Jak zdradziła, na widok młodzieży wyrażającej oddanie rosyjskiej armii przypomniała sobie film "Kabaret".
Przypomina mi się młody nazista śpiewający w filmie "Kabaret". Mnie przeraża – napisała Katarzyna Lubnauer na Twitterze.
Przeczytaj także: "Dotyk śmierci Putina". Miliarder zrzeka się obywatelstwa
Film "Kabaret" miał premierę w 1972 roku, a jego reżyserem był Bob Fosse. Bohaterami produkcji są Sally i Brian, którzy zakochują się w sobie, jednak ich związek wystawiają na próbę zmiany, jakie dokonują się w Niemczech w wyniku dojścia do władzy Adolfa Hitlera.