Kadyrow ma "poważne problemy ze zdrowiem". Tak się leczy

Proputinowski szef Czeczenii Ramzan Kadyrow jest poważnie uzależniony od narkotyków, którymi próbuje się "leczyć" - mówi szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow. Zwraca też uwagę, że w Czeczenii wkrótce może dojść do zmiany władzy, czego bardzo boi się Kadyrow.

Kadyrow ma "poważne problemy ze zdrowiem". Tak się leczy
Kadyrow pokazał się publicznie (Telegram)

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR) zapewnia, że wywiadowcy dostarczali mu raporty na temat stanu zdrowia Kadyrowa, które świadczą o tym, że ma poważne problemy zdrowotne. Do tego, zdaniem Budanowa, szef Czeczenii ma problemy z nadmiernym zażywaniem narkotyków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chaos w rosyjskim dowództwie? Gen. Skrzypczak nie ma wątpliwości
Najpierw zażywał ich [narkotyki - przyp. red.] po prostu jako narkotyk, potem jako środek znieczulający, a potem zaczęły się poważne problemy i prawdziwe uzależnienie. Musi więc się leczyć. Głównie w Rosji, ale z pomocą specjalistów z innych krajów - powiedział Budanow.

"Poważne procesy" w Czeczenii

Szef HUR podkreślił również, że Kadyrow będzie lojalny wobec Kremla tak długo, jak długo reżim Putina ma względną siłę. - Jeśli sytuacja trochę wymknie się spod kontroli, Kadyrow też wymknie się spod kontroli Moskwy - mówi.

Zdaniem Budanowa, w Czeczenii "już trwają poważne procesy" i jeżeli dojdzie do jakichś zmian reżimu w Moskwie, zacznie się tam "wojna o przetrwanie". - Kadyrow będzie starał się za wszelką cenę trzymać - dodał Budanow.

Problemy zdrowotne Kadyrowa

Szef GUR nie jest pierwszym, który mówi o uzależnieniu od narkotyków. Wcześniej czeczeński opozycjonista Achmed Zakajew również mówił, że Ramzan Kadyrow jest uzależniony narkotyków. Zakajew twierdzi ponadto, że szef Czeczenii od 15 lat bierze "jakieś silne substancje".

Niemiecki dziennik "Bild" przekazał tymczasem, że Kadyrow może mieć problemy z nerkami. Jak twierdzi były wicepremier Czeczenii Achmad Zakajew, Kadyrow ściągnął specjalistę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, bo nie ufa lekarzom w Moskwie.

Polityk zapewnia, że między innymi z tego powodu Kadyrow nie pojawił się na przemówieniu Władimira Putina w Moskwie. A to, że czasami czeczeński przywódca na nagraniach wygląda na energicznego i zwinnego, ma być zasługą używek i leków, które zażywa.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić