Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Kajakiem przez las? Leśnicy polecają miejsca w Polsce

7
Podziel się:

Spływy kajakowe to doskonały sposób spędzania wolnego czasu. Kilka wskazówek zarówno dla początkujących, jak i dla zaprawionych w boju kajakarzy, przygotowały Lasy Państwowe. Leśnicy polecają także najlepsze miejsca w Polsce do pływania kajakiem.

Kajakiem przez las? Leśnicy polecają miejsca w Polsce
Lasy Państwowe zachęcają do leśnych spływów kajakowych (Facebook, Malwina Sokołowska)

Spływ kajakowy z nurtem rzeki może być bardzo przyjemną formą aktywnego wypoczynku na łonie natury. Tego typu wyprawy szczególnie zachwalają leśnicy. Na profilu Lasów Państwowych na Facebooku podzielono się z internautami kilkoma podstawowymi sugestiami.

Jeśli odnajdujemy się w kajaku możemy taką wyprawę organizować samodzielnie, jednak mniej doświadczeni powinni skorzystać z usługi firm zajmujących się organizacją spływów Instruktorzy przeszkolą wszystkich z zasad poruszania się kajakiem oraz zadbają o bezpieczeństwo podczas wyprawy – zaznaczają na wstępie leśnicy.

Spływ kajakowy w lesie. Leśnicy podzielili się wskazówkami

Spływy dostępne są zazwyczaj w różnych konfiguracjach. Początkujący powinni raczej zdecydować się na jednodniową wyprawę. Ci, którzy mają już doświadczenie w pływaniu kajakiem, mogą wybrać spływ weekendowy lub nawet kilkudniowy.

Planując przebieg wyprawy, musimy pamiętać, aby uwzględnić możliwości najsłabszego uczestnika, tak aby do celu dopłynąć razem – wskazują Lasy Państwowe.

Leśnicy polecają także najlepsze miejsca w Polsce na pływanie kajakiem. To m.in. okolice Borów Tucholskich. Udany spływ kajakowy można zorganizować chociażby na terenie Nadleśnictwa Zamrzenica czy Nadleśnictwa Woziwoda.

Tym bardziej doświadczonym polecam spływ choćby Wieprzą przez teren Nadleśnictwa Warcino – dodają leśnicy.

Kajakiem przez las. Lasy Państwowe zachęcają do spływów

Leśnicy wskazują, że miejsca biwakowe i parkingi znajdziecie na portalu czaswlas.pl. Na koniec pracownicy Lasów Państwowych podzielili się jeszcze jedną ważną wskazówką. Dotyczy ona ewentualnej wywrotki na kajaku.

Najlepiej zabezpieczyć nasze rzeczy folią – podsumowują.

Obejrzyj także: Kajakiem w rój owadów. Chciał się popisać, szybko pożałował

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Michał
rok temu
Jeszcze fajnie jakby Lasy Państwowe kontrolowały nielegalne miejsca na ogniska i biwaki, gdzie ludzie zostawiają tony śmieci. Nie mówiąc o dziczy na crossach i quadach rozjeżdżających rezerwaty. W wekeend nigdy nie spotkałem strażnika leśnego wlesie, a chordy dzikich meneli i crossowców tak.
0qip0
rok temu
A potem mówią że farba odpryskuje. To trzeba tak żeby nie.
beemen
rok temu
brawo cenzura
beemen
rok temu
obra paklica pliszka ziemia lubuska cudko
Srx
rok temu
No i gdzie ta lista miejsc? Czyli lesniczy się jednak nie tak bardzo podzielili. To już więcej ciekawych miejsc znajdziesz wpisując " spływy kajakowe" w Google.
Brda
rok temu
Malownicza jest trasa Brdą z Borów Tucholskich do miejscowości Opławiec - Smukała (obecnie są to dzielnice Bydgoszczy). Tam w latach:1953 i 1966 w spływach kajakowych uczestniczył ks.Karol Wojtyła, późniejszy Papież.
Gosxxxx
rok temu
Piękna trasa kajakowa jest również w Piłce ❤️ pływamy co roku
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić