aktualizacja 

Kanary ukarane mandatem. Dramat 13-latka z Indii w Krakowie

0

Uczeń szkoły podstawowej miał ważną legitymację szkolną i mógł korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Kontrolerzy biletów mieli jednak inne zdanie na ten temat, w związku z czym wlepili chłopcu dwa mandaty. Teraz to spółka kontrolująca bilety zostanie ukarana.

Kanary ukarane mandatem. Dramat 13-latka z Indii w Krakowie
Bulwersujące zajście w krakowskim tramwaju (Pixabay, u_23od44ycxd)

O krakowskich kontrolerach biletów w komunikacji miejskiej słyszymy często, ale zazwyczaj nagłówki krzyczą o kolejnej brutalnej napaści. W ostatnim czasie ataki na kontrolerów biletów w stolicy Małopolski stały się już plagą. Tym razem to zachowanie kontrolerów wzbudziło kontrowersje.

O bulwersującym zajściu poinformowało Radio Kraków. 13-letni uczeń jednej ze szkół podstawowych w Krakowie miał ważną legitymację szkolną. A to oznacza, że mógł jechać komunikacją miejską za darmo — na mocy uchwały Rady Miasta Krakowa uczniowie szkół podstawowych jeżdżą komunikacją miejską za darmo od 1 września do 30 czerwca.

Pochodzący z Indii chłopiec pokazał kontrolerom legitymację prywatnej szkoły, ale to nie wystarczyło. Kontrolerzy uznali, że powinien mieć bilet ulgowy i ukarali chłopca mandatem. Ale był to dopiero początek problemów ucznia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W kluczowym dokumencie rządu nie ma planu na 800 plus. Dlaczego?

13-latek otrzymał drugi mandat

Jak relacjonuje pan Adrian, przyjaciel rodziny chłopca, 13-latek chciał wysiąść na przystanku pod swoim domem, ale nie mógł tego zrobić, ponieważ kontrolerzy zmusili go do podróżowania kilku przystanków dalej.

Chłopiec znalazł się w miejscu, którego nie znał, stwierdził więc, że wsiądzie do tramwaju tej samej linii i w ten sposób wróci pod swój dom.

Kontrolerzy wsiedli za nim i dali mu drugi mandat — relacjonuje pan Adrian.

Rodzina chłopca interweniowała w Zarządzie Transportu Publicznego. Ostatecznie mandaty anulowano, a sprawiedliwości stało się zadość. Teraz to firma, w której pracowali kontrolerzy, została ukarana.

Kiedy tylko otrzymaliśmy informację o tym, to nakazaliśmy spółce Rewizor zwrot pieniędzy rodzicom pasażera. Nałożyliśmy też na spółkę dwie kary finansowe - dwie, ponieważ na ucznia nałożono dwie opłaty. Do takiej sytuacji nie powinno było dojść — poinformował w rozmowie z PAP Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić