aktualizacja 

"Karma dopadła go w szpitalu". Nie żyje kpt. Władimir Chromczenkow

Zmarł kapitan Władimir Chromczenkow. W Ukrainie od lat cieszył się złą sławą po tym, gdy zdecydował zdradzić się własną ojczyznę i zaoferować swoje usługi Rosji. Miał na koncie m.in. angażowanie się w ludobójstwo własnych rodaków.

"Karma dopadła go w szpitalu". Nie żyje kpt. Władimir Chromczenkow
Nie żyje kapitan Władimir Chromczenkow. W 2014 roku zdradził swoją ojczyznę i przeszedł na stronę Rosji (Twitter, @MrKovalenko)

Kapitan Władimir Chromczenkow dopuścił się zdrady ojczyzny w 2014 roku. Jak relacjonował na Twitterze Wiktor Kowalenko, ukraiński dziennikarz i wydawca, do tamtego czasu Chromczenkow służył w Marynarce Wojennej Ukrainy.

Kapitan Władimir Chromczenkow nie żyje. Walczył po stronie Rosji

Ostatecznie Chromczenkow zdecydował się przejść na stronę wroga. Jak podał na Twitterze Anatolij Sztefan ps. Stirlitz, ukraiński oficer, kapitan nigdy nie dotarł do wskazanego mu przez przełożonych punktu zbornego, a wkrótce wyszło na jaw, że zaoferował swoje usługi rosyjskiej armii.

Kapitan Władimir Chromczenkow zmarł w wyniku obrażeń, jakie odniósł 24 marca. Tego dnia okręt desantowy Saratow z Floty Czarnomorskiej, którym dowodził, został ostrzelany przez ukraińskie siły w porcie w Berdiańsku. W konsekwencji jednostka uległa całkowitemu zniszczeniu.

W rosyjskim szpitalu zmarł od odniesionych ran dowódca zniszczonego w porcie w Berdiańsk okrętu desantowego Saratow, kapitan drugiego stopnia Władimir Chromczenkow. W 2014 roku zdradził Marynarkę Wojenną Ukrainy i przeszedł na stronę Rosji – napisał Wiktor Kowalenko na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zmarły okrył się w Ukrainie złą sławą nie tylko ze względu na zdradę. Władimir Chromczenkow angażował się także w niszczenie ukraińskiej infrastruktury. W tym – budynków nienależących do armii. Miał na koncie także współuczestnictwo w masowych mordach ludności cywilnej, czyli własnych rodaków. Oficer Sztefan uważa, że kapitana dosięgła zasłużona kara.

Karma dopadła go w szpitalu. Śmierć wrogom – podsumował Anatolij Sztefan na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz też: Przyjaciel Putina w rękach Ukraińców. "Zostawiają zabitych, wywożą lodówki"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić