Katastrofa Boeinga 737. Wstrząsające ustalenia Amerykanów

4

Wiele wskazuje na to, że katastrofa lotnicza samolotu Boeing 737-800 linii China Eastern w Chinach, w wyniku której życie straciły 132 osoby, nie była spowodowana usterką maszyny. Amerykanie wstępnie ustalili, że ktoś mógł celowo rozbić samolot - donosi "The Wall Street Journal".

Katastrofa Boeinga 737. Wstrząsające ustalenia Amerykanów
Samolot rozbił się w marcu (Getty Images, 2022 VCG)

Największa od dziesięcioleci katastrofa lotnicza w Chinach wydarzyła się w marcu. Prawidłowo lecący samolot pasażerski linii China Eastern nagle zaczął gwałtownie obniżać swoją wysokość, aby po chwili rozbić się w górach. Na pokładzie maszyny przebywały 132 osoby, w tym 9 członków załogi. Wszyscy zginęli.

Katastrofa od początku budziła podejrzenia. Jedna z kamer monitoringu w okolicy zarejestrowała samolot na sekundy przed rozbiciem. Maszyna pionowo leciała w kierunku ziemi. Eksperci podkreślali, że nawet świadomie niezwykle ciężko jest wprowadzić samolot pasażerski w pionowy lot ku ziemi. Ewentualną awarię wielu wykluczało już wtedy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"The Wall Street Journal" przedstawił nowe ustalenia w sprawie katastrofy. Według zaangażowanych w śledztwo Amerykanów najprawdopodobniej ktoś, kto znajdował się w kokpicie, świadomie wprowadził samolot na kurs ku ziemi. Dane z czarnej skrzynki mają świadczyć o tym, że maszyna zaczęła się zniżać na skutek działania pilota. Dlaczego chciał celowo rozbić maszynę - nie wiadomo.

Chińskie władze nie znalazły żadnej usterki technicznej, która mogłaby wpłynąć na rozbicie się samolotu. Krążą plotki, że wypadek mógł być zemstą jednego z pilotów linii China Eastern za degradację.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić