Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Oto plany rządu

1

W poniedziałek uczniowie z 11 województw wrócili do szkół - nauka odbywa się w systemie hybrydowym. Co dalej? Wiadomo już, jakie plany ma rząd. Wygląda na to, że placówki oświatowe będą stopniowo odmrażane.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Oto plany rządu
Kiedy uczniowie znów zasiądą w szkolnych ławkach? (Unsplash.com)

W poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek gościł w audycji "Sygnały Dnia" w Polskim Radiu. Przedstawiciel rządu został zapytany m.in. o dalsze plany rządu w kontekście powrotu pozostałych roczników do szkół.

To wszystko zależy od czynników pandemicznych i tego, jak będzie się prezentowała krzywa spadkowa dynamiki koronawirusa. Ostatnie tygodnie napawały optymizmem, dlatego też głosiłem tezę, że kwiecień jest miesiącem, w którym jest szansa na częściowy powrót dzieci do szkół. Niektórzy epidemiolodzy twierdzili, że to teza z powieści Lema, natomiast dziś do nauki hybrydowej wracają klasy I-III - podkreślił Czarnek.

Jednocześnie zaznaczył, że dalsze decyzje są w dużej mierze uzależnione od odpowiedzialności społecznej, przede wszystkim podczas długiego weekendu majowego.

Mam nadzieję, że wykażemy tę odpowiedzialność, a maj będzie miesiącem, w którym do nauki hybrydowej wrócą wszyscy - dodał minister edukacji.

Kiedy poznamy dokładny harmonogram powrotu do szkół? Czarnek przekazał, że ma to nastąpić w najbliższych dniach.

Koronawirus w Polsce. Licealiści będą szczepieni?

Minister Przemysław Czarnek potwierdził też, że rozważane jest włączenie licealistów w Narodowy Program Szczepień.

Słyszymy w obiegu publicznym, że niektóre szczepionki mogą być stosowane także u dzieci poniżej osiemnastego roku życia, ale my o tym nie decydujemy. To zakres kompetencji Ministerstwa Zdrowia (…) Jeśli jednak będą bezpieczne, to dlaczego nie? - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić