Kierowca TIR-a uratował mu życie. Wstrząsające nagranie z Polski

183

W sieci pojawiło się dramatyczne nagranie wideo. Na zakręcie jednej z polskich dróg doszło do bardzo groźnej sytuacji. Kierowca TIR-a nagrał samochód osobowy, który w wyniku nieudanego manewru wyprzedzania niemalże doprowadził do czołowego zderzenia.

Kierowca TIR-a uratował mu życie. Wstrząsające nagranie z Polski
Kierowca jechał prosto na czołówkę (YouTube, STOP PIRAT)

Kanał STOP PIRAT po raz kolejny opublikował wideo, które przeraziło internautów. Kierowca TIR-a przesłał materiał uchwycony rejestratorem jazdy na zakręcie jednej z polskich dróg. Nieco ponad minutowy film trafił na YouTube.

Nagrany materiał może być przestrogą dla innych. Kierujący ciężarówką poruszał się jedną z dróg swoim pasem ruchu. Nagle na łuku w lesie kierowca zauważył samochód osobowy, który wykonywał manewr wyprzedzania w niedozwolonym miejscu. Niestety osobówka robiła to w takim tempie, że czołowe zderzenie z TIR-em było niemalże nieuniknione.

Kierowca ciężarówki zareagował niesamowicie sprawnie. Unikając czołowego zderzenia, wykazał się godnym podziwu refleksem. Zderzenie TIR-a ze znacznie mniejszym autem niechybnie zakończyłoby się śmiercią lub poważnymi obrażeniami kierowcy osobówki. Na szczęście autorowi nagrania udało się wyhamować i zjechać na skrajnie prawą część swojego pasa ruchu, zahaczając częściowo o pobocze.

"Świetny refleks, szacun"

Manewr kierowcy ciężarówki został doceniony przez internautów. Wielu komentujących było pod wrażeniem niesamowitych umiejętności mężczyzny. Zapewne, gdyby nie jego stanowcza reakcja to doszłoby do ogromnej tragedii. Okazało się, że nikt w zdarzeniu nie ucierpiał, a sprawca zamieszania miał półtora promila alkoholu we krwi.

Świetny refleks, szacun. Chłop powinien Cię po stopach całować za uratowanie życia - stwierdził komentujący.
Szacunek za natychmiastową i bezbłędną reakcję - napisał internauta.
Dobrze, że akurat z tej strony jezdni gdzie jechała ciężarówka nie było barierek ani w pobliżu agresywnych drzew, które zazwyczaj atakują przejeżdżające samochody - zauważył komentujący.
Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić