o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
KLS
|

Kim Dzong Un o wszystkim się dowiedział. Rozkaz był krótki: rozstrzelać

301
Podziel się

Cztery osoby zostały ostatnio publicznie stracone w Pjongjangu, stolicy Korei Północnej. Powód? Dystrybucja "nielegalnych materiałów wideo".

Kim Dzong Un o wszystkim się dowiedział. Rozkaz był krótki: rozstrzelać
Kim Dzong Un wydał rozkaz. (Getty Images)
bDUmEuFx

Egzekucja miała miejsce 2 marca. Cztery osoby, w tym trzech mężczyzn i jedna kobieta, zostały stracone przez pluton egzekucyjny na oczach mieszkańców miasta - informuje Daily NK.

Dwie ze straconych osób - małżeństwo - miały się zajmować podrabianiem papierosów. Kupowali części papierosów w pobliskiej fabryce w ramach umów "zakulisowych" i importowali bibułę papierosową zza granicy chińsko-północnokoreańskiej. Podrabiane papierosy są podobne do oryginalnych artykułów pod względem wyglądu i opakowania, kosztują jednak o połowę mniej, co oznacza, że ​​jest na nie popyt poza stolicą.

bDUmEuFz

W sierpniu ubiegłego roku para zwróciła na siebie uwagę mieszkańców swojej dzielnicy, ponieważ zapłacili mieszkającym obok ludziom, aby się wyprowadzili. Gdy przejęli ich dom, stworzyli w nim małą fabrykę pełną sprzętu produkcyjnego, która zatrudniała od 30 do 40 osób.

Sąsiedzi pary uznali za dziwne, że nagle stali się tak zamożni, biorąc pod uwagę, że raczej trudno jest zarobić tyle pieniędzy na sprzedaży podrabianych papierosów. Inne małżeństwo, które zajmowało się przewozem podrabianych papierosów, zainteresowało się z kolei tym, że ci pierwsi zaczęli dodawać do nich drugie pudełko.

W styczniu podmienili jedno z dodatkowych pudełek i zajrzeli do środka. Okazało się, że pudełko było pełne kart SD. Znajdowały się na nich materiały wideo z Korei Południowej. Parę zgłoszono do Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego. Dwóch innych pracowników w wieku około 30 lat, którym para zapłaciła za kopiowanie kart SD, zostało aresztowanych.

bDUmEuFF

Filmy dotarły ponoć do samego Kim Dzong Una. Podejrzanych uznano za "zdrajców narodu" i rozstrzelano. Nastoletnie dzieci pary zostały wysłane do obozu koncentracyjnego Bukchang 18 w południowej części kraju. Najbliżsi członkowie rodzin pozostałych straconych osób zostali zesłani do innych części kraju.

Zobacz także: Kim Dzong Un zwołał naradę. Wszystko przez pandemię koronawirusa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUmEuGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(301)
weteran
miesiąc temu
jak za spekulacje by tak karali w Polsce to chyba by nie było posłow, senatorów,burmistrzów i wójtów i europosłow..........
MSZ
miesiąc temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i redukcję sił zbrojnych.
sekta smol.
miesiąc temu
Mamy już kilkaset pomników Lecha i doganiamy Kima.
bDUmEuGb
Jessica
miesiąc temu
Szukam kogoś do tej nowej anonimowej seksualnej gry. Jeśli jesteś ogarnięty w tym temacie mozesz mnie znalezc wpisujac w neta hornyjessi11 bl⁣og⁣spot. Nie szukaj mnie jak masz zamiar patrzec tylko na moje zdjecia
Sauron
miesiąc temu
Marzy się politykom PiS-u taki właśnie nowy ład!
Najnowsze komentarze (301)
Acha
miesiąc temu
Ukarani nie za to co zrobili, tylko za to, że dali się złapać.
MSZ Polski
miesiąc temu
W Korei Północnej panuje inna kultura, tradycja i opinia. Dlaczego w oparciu o nasze standardy komentujemy lub potępiamy zupełnie inne rzeczy? Korea to Korea, a Polska to Polska.
TwojaRada
miesiąc temu
Co mam zrobić, jeśli w Polsce znaleziono karty SD z materiałami wideo chwalające Hitlera i Nazistów?
Uwaga!!!
miesiąc temu
Potem będzie artykuł,że jakaś grupa z Korei Północnej podrabiała ponad milion bomb nuklearnych i sprzeda Chińczykom i sam Xi Jinping przekraczał granicy, by zniszczyć grupę.
kasta
miesiąc temu
jak to miło się czyta.Szkoda że nie u nas .
Silent of Wor...
miesiąc temu
Przerażająca jest większość komentarzy. Coś przerażającego
Silent of Wor...
miesiąc temu
Przerażająca jest większość komentarzy. Coś przerażającego
Beata
miesiąc temu
I bardzo dobrze. I w Polsce powinno być to samo.
bDUmEuFT
Bronisław Zas...
miesiąc temu
Brawo, tak trzymać.
Sędzia ✍
miesiąc temu
Kim na sędziego na złodzieji z pisu co okradają Polski naród wyrok K.S
NS..
miesiąc temu
Szkoda, że w Polsce nie można strzelać do papierosów i płyt CD
Bezpartyjna
miesiąc temu
No to w Polsce chyba nie jest tak źle. Jeszcze żaden rząd wszystkim nie dogodził, ale przestańcie pisać i mówić o PO i obecnej Koalicji, bo do dziś sprzedają Polskę po kawałku. Obecnie samorządowcy sprzedali Niemcom 12 elektrocieplowni w różnych miastach. Tylko patrzeć jak zaczną swoje śmieci palić w Polsce. Nasi przodkowie przewracają się w grobach.
Bezpartyjna
miesiąc temu
No to w Polsce chyba nie jest tak źle. Jeszcze żaden rząd wszystkim nie dogodził, ale przestańcie pisać i mówić o PO i obecnej Koalicji, bo do dziś sprzedają Polskę po kawałku. Obecnie samorządowcy posprzedawali Niemcom 12 elektrociepłowni w różnych miastach. Nasi przodkowie w grobach się przewracają. Wasza złość powinna się przenieść na nich. Tylko patrzeć jak nam tu spalarnie swoich śmieci zrobią. Ślepi jesteście, kto ten kraj niszczy?
xxx
miesiąc temu
jak widać ludzie są za głupi by żyć dłużej. Ja widzę to po ludziach w policji, którzy wykonają każdy rozkaz krzywdzący drugą osobę. Widzę to po ludziach Kima, że nikt nie chce się przeciwstawić takiemu gnojkowi. Chciałbym kiedyś obudzić się w świecie bez Was
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić