o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Państwowa Komisji ds. Pedofilii skierowała zawiadomienie. "Wielki dramat i ból"

252
Podziel się

Diecezja bielsko-żywiecka zapewnia, że będzie współpracować z państwowymi organami ścigania. To reakcja na ruch Państwowej Komisji ds. Pedofilii, która skierowała do prokuratury zawiadomienie ws. duchownych, którzy mieli nie poinformować organów ścigania o molestowaniu dzieci przez podległe im osoby.

Państwowa Komisji ds. Pedofilii skierowała zawiadomienie. "Wielki dramat i ból"
Zawiadomienie ma dotyczyć m.in. Stanisława Dziwisza. (AKPA)
bEDSusuZ

Zawiadomienie zostało skierowane w czwartek. Jak podaje Onet, zawiadomienie dotyczy m.in. hierarchów kościelnych: Tadeusza Rakoczego, Stanisława Dziwisza, Romana Pindla i Piotra Gregera. Diecezja bielsko-żywiecka postanowiła wystosować oświadczenie.

Dostrzegając wielki dramat oraz ból, jaki przeżywają osoby pokrzywdzone, mając na uwadze ich prawo do sprawiedliwości oraz kierując się dobrem, także dzieci i młodzieży, uważamy współdziałanie z państwowymi organami ścigania za jedną z głównych zasad skutecznego zwalczania wykorzystania seksualnego małoletnich - możemy w nim przeczytać.
bEDSusvb

W oświadczeniu znajduje się również zapewnienie, że wszystkie przypadki, które miały miejsce przed nowelizacją prawa w 2017 r., w tym sprawa sześciu duchownych, zgłaszane są do odpowiednich organów ścigania.

Pragniemy jeszcze raz przypomnieć, że sprawa przedstawiana w dzisiejszych doniesieniach medialnych została zbadana w 2014 r., kiedy biskup Roman Pindel, krótko po objęciu diecezji, otrzymał zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa - wskazano w oświadczeniu.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna w Krakowie. Z informacji przesłanych organowi przez Państwową Komisję ds. Pedofilii wynika, że jest to popełnienie przestępstwa z art. 240 Kodeksu karnego, czyli karalne niezawiadomienie o przestępstwie.

bEDSusvh

Urząd uznał, że nie ma żadnych przeszkód formalnych, aby duchowni mieli nie być pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Zobacz także: Pedofilia w Kościele. Robert Fidura domaga się dymisji szczecińskiego hierarchy
bEDSusvC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(252)
lucy63
5 miesięcy temu
Jeżeli kapłanów tylko presja prawa karnego jest w stanie zmusić do moralnego postępowania to co komu z takich przewodników?
Trynkiewicz
7 miesięcy temu
Oj tam, oj tam...
Gyb
7 miesięcy temu
Komisja do spraw pedofilii? Gdyby twój sąsiad zrobił twojemu dziecku to, co robią ci księża, to stanąłby przed komisją do spraw pedofilii, czy po samosądzie sąsiedzkim trafiłby za kraty?
bEDSusvD
sory
7 miesięcy temu
czy ciemny lud tvpislam zostal o tym poinformoany, czy rydzyk oglosi ich meczennikami, nie tylko tych
Jogibabu
7 miesięcy temu
Teraz sprawa będzie się ciągnąć tak długo aż poumierają śmiercią naturalną i nie będzie kogo skazać. Norma.
dzieckowemgle
7 miesięcy temu
Komisja Komisja ....odszkodowania wielomilionowe dla ofiar a nie kwilenie o bólu.Obłuda jest na sztandarach tej Firmy od 2000 let.
Meander
7 miesięcy temu
A pozostali nie tylko nie zawiadamiający ale i czynni? Dymerowi poginęły dowody ale komisja ma się świetnie, dostaje kasę i o to biega
RODO
7 miesięcy temu
Stasiek Milicja do Ciebie !!!!
Były katolik
7 miesięcy temu
Mam nadzieję że kiedyś te prosiaki dosięgnie sprawiedliwość
tajemnica
7 miesięcy temu
spowiedzi zabrania im donoszenia na kolegów. A plotek się nie powtarza, za wyjątkiem tych, które dotyczą antoniego spod smoleńska
Niewierny
7 miesięcy temu
Kościół szerząc wiarę na świecie nie robił tego dla wiary tylko dla pieniędzy !!!
w imię Chryst...
7 miesięcy temu
konfista , Pizzaro, Kolumb, Cortez miliony zabitych i zarazonych wenerycznymi chorobami 130 mil indiam musialo wyzionac ducha by ci konwistadorzy w imieniu Pana Boga zlikwidowali całe cywilizacje Majów, Azdeków, Inków .......................i dzisiaj w ameryce łacinskiej katolickiej ................................................
PapieskaPolic...
7 miesięcy temu
Mam obawy, że skończy jak we...
bEDSusvv
fik
7 miesięcy temu
Pożyjemy, zobaczymy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić